REKLAMA
Cement-Gryf nie oddaje podium
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W minionym roku  zdobyli łącznie 179 medali! Cement-Gryf Chełm podsumował ubiegłoroczny sezon startowy.

Zapaśnicy i zapaśniczki chełmskiego klubu podsumowali ubiegły rok. Startując w ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach sportowych, po raz kolejny udowodnili, że nie mają sobie równych.


REKLAMA

Reprezentanci klubu Cement-Gryf zdobywali  medale we wszystkich grupach wiekowych: młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec i senior. W minionym roku  zdobyli łącznie 179 medali, w tym   na mistrzostwach Polski – 42 medale, międzynarodowych turniejach -19 , ogólnopolskich turniejach – 118.

Osiem razy bronili barw Polski  w zawodach najwyższej rangi – Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata Kadetów. Nasz kraj reprezentowali: Szymon Szymonowicz, Patryk Kamiński, Anna Król, Anna Urbanowicz i Patrycja Dudek.

Piąte miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów zajął Patryk Kamiński, a Szymon Szymonowicz w Mistrzostwach Świata kadetów również zajął piąte miejsce. Na ósmym miejscu w świecie została sklasyfikowana Patrycja Dudek. Mistrzami Polski zostali: Szymon Szymonowicz, Patrycja Dudek, Anna Król, Beata Federowicz i Monika Dadas.

W klasyfikacji zapasów kobiet  sekcja Cement-Gryf okazała się bezkonkurencyjna w kraju gromadząc 1237 pkt. Drugim klubem został ZKS Slavia Ruda Śląska – 561 pkt,  a na trzecim  miejscu  na podium uplasował się MKZ Unią Racibórz- 528 pkt.

Łącznie zapaśnicy i zapaśniczki z Chełma w mijającym sezonie  w współzawodnictwie Ministerstwa Sportu i Turystki zgromadzili  264,8 pkt. Suma punktów zdobytych w tym współzawodnictwie zagwarantowała zajęcie trzeciego miejsca w województwie wśród wszystkich dyscyplin sportowych.

Zarząd, trenerzy i zawodnicy szczególne podziękowania za wsparcie finansowe i organizacyjne kierują do Urzędu Miasta Chełm, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS i oficjalnego  sponsora klubu Cemex Polska. Dziękują również  kibicom i sympatykom zapasów oraz rodzicom zawodników i zawodniczek. Ich zaangażowanie w znaczny sposób wspomaga proces szkoleniowy.

Gratulując tegorocznych  sukcesów, życzymy zawodnikom Cementu-Gryf Chełm udanych startów w nowym sezonie!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Marek
  o 12:28

  Brawo Cement-Gryf. !!!

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Ferie. Nie siedź w domu
  227
  Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
  477
  Wiosną ruszy budowa galerii
  1 452
  Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
  4 070
  Plac wypięknieje
  1 338
  REKLAMA