REKLAMA
Cement Gryf zdobywa Puchar Polski
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej i 10 medali to dorobek zapaśniczek Cementu -Gryfa Chełm podczas rozgrywanego w Chęcinach koło Kielc Pucharu Polski Kadetek i Juniorek.

REKLAMA

U podnóża królewskiego  chęcińskiego zamku rywalizowały najlepsze zawodniczki z terenu całego kraju oraz reprezentantki Ukrainy. Najlepsze przygotowanie techniczne i taktyczne z reprezentantek Chełma zaprezentowała Martyna Dubij i Beata Federowicz .Obie pokonując wszystkie swoje przeciwniczki ze złotymi medalami  stanęły na najwyższym stopniu podium .


REKLAMA

Jeden stopień niżej ze srebrnymi krążkami  zajęły : Patrycja Dudek, Dorota Kopyść, Anna Król, Maria Świeczak, Karina Konarska i Dorota Struszewska. Z brązowym medalem do domu powróciła Aleksandra Łysomirska i Marlena Kister.

Brązowy medal zdobyła również uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Technicznych w Chełmie – Emilia Nartowska, która reprezentuje Klub Sportowy Znicz Podzamcze. Ze srebrnym medalem z Chęcin powróciła także uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmie – Ewelina Kaczyńska.

Bliska zdobycia medalu była Katarzyna Kamińska i Gabriela Karyś, które sklasyfikowane zostały na piątych miejscach. Zawodniczki do startu w Pucharze Polski przygotowywali: Dariusz Kucharski, Igor Lobas,Mirosław Czwaliński i Andrzej Gruszkowski. W klasyfikacji zespołowej w grupie juniorek zwyciężył Cement-Gryf Chełm, a w grupie kadetek zajął III miejsce. Do pełnej realizacji tegorocznego kalendarza imprez dla najlepszych zapaśniczek  pozostał  Międzynarodowy Turniej „Czarny Bór Open”. Turniej ten rozgrywany corocznie w grudniu gromadzi najlepsze zagraniczne reprezentacje i jest zaliczany do  jednej  z najsilniej obsadzonej zapaśniczej imprezy w Europie.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Nowy rozkład jazdy CLA
324
Będzie więcej połączeń kolejowych
646
Dreszera i Ceramiczna do remontu
824
Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
1 474
Spółki miejskie. Czas działań
1 574
REKLAMA