REKLAMA
Cement Gryf zdobywa Puchar Polski
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej i 10 medali to dorobek zapaśniczek Cementu -Gryfa Chełm podczas rozgrywanego w Chęcinach koło Kielc Pucharu Polski Kadetek i Juniorek.

Reklama

U podnóża królewskiego  chęcińskiego zamku rywalizowały najlepsze zawodniczki z terenu całego kraju oraz reprezentantki Ukrainy. Najlepsze przygotowanie techniczne i taktyczne z reprezentantek Chełma zaprezentowała Martyna Dubij i Beata Federowicz .Obie pokonując wszystkie swoje przeciwniczki ze złotymi medalami  stanęły na najwyższym stopniu podium .

Jeden stopień niżej ze srebrnymi krążkami  zajęły : Patrycja Dudek, Dorota Kopyść, Anna Król, Maria Świeczak, Karina Konarska i Dorota Struszewska. Z brązowym medalem do domu powróciła Aleksandra Łysomirska i Marlena Kister.

Brązowy medal zdobyła również uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Technicznych w Chełmie – Emilia Nartowska, która reprezentuje Klub Sportowy Znicz Podzamcze. Ze srebrnym medalem z Chęcin powróciła także uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmie – Ewelina Kaczyńska.

Bliska zdobycia medalu była Katarzyna Kamińska i Gabriela Karyś, które sklasyfikowane zostały na piątych miejscach. Zawodniczki do startu w Pucharze Polski przygotowywali: Dariusz Kucharski, Igor Lobas,Mirosław Czwaliński i Andrzej Gruszkowski. W klasyfikacji zespołowej w grupie juniorek zwyciężył Cement-Gryf Chełm, a w grupie kadetek zajął III miejsce. Do pełnej realizacji tegorocznego kalendarza imprez dla najlepszych zapaśniczek  pozostał  Międzynarodowy Turniej „Czarny Bór Open”. Turniej ten rozgrywany corocznie w grudniu gromadzi najlepsze zagraniczne reprezentacje i jest zaliczany do  jednej  z najsilniej obsadzonej zapaśniczej imprezy w Europie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Inwestycje i rozwój. Chełm podsumowuje rok
1 033
Ranking szkół. Duży skok I LO
1 136
Wywóz śmieci. Nowe stawki od lutego
907
Stawki za wywóz śmieci uchwalone
891
Agencja Rozwoju Przemysłu inwestuje w Chełmie
1 209
REKLAMA