REKLAMA
Chciał przejechać policjanta
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zarzuty czynnej napaści na policjanta, posiadania narkotyków oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej usłyszał mieszkaniec gminy Chełm. W sobotę podczas pościgu usiłował przejechać policjanta.

W minioną sobotę, kilka minut przed godziną 18, w miejscowości Żmudź policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie zauważyli samochód marki citroen. Policjanci nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierującego. Podjęli próbę zatrzymania samochodu używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Pomimo wyraźnych sygnałów, kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Uciekał przez około 20 km klucząc różnymi drogami, dojechał w końcu do Buśna (gmina Białopole ), gdzie radiowóz zajechał mu drogę zmuszając do zatrzymania auta.
Policjanci chcąc zatrzymać kierowcę podbiegli do citroena, a wówczas kierowca ruszył i najechał przodem na jednego z policjantów, który upadł na maskę citroena, po czym spadł na drogę.

Policjanci zmuszeni byli wybić szyby w samochodzie, aby obezwładnić i zatrzymać kierującego, którym okazał 27-letni mieszkaniec gminy Chełm. Zachowanie sprawcy wskazywało, że może być  pod działaniem środków odurzających, w związku z czym został przewieziony do szpitala w Hrubieszowie, gdzie pobrano od niego krew i pozostał w szpitalu pod nadzorem policjantów.
W trakcie dalszych czynności wewnątrz citroena policjanci ujawnili marihuanę w ilości ponad 10 gramów.

Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na policjanta, posiadania narkotyków oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Wczoraj 27-latek trafił przed oblicze chełmskiego sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Raport NIK. Przyszłość Chełma niepewna
1 645
Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
9 588
Święto Niepodległej w Chełmie
1 726
W niedzielę Chełm wybiera
3 227
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
4 573
REKLAMA