REKLAMA
Chełm. Sesja goni sesję
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na jutro zaplanowano kolejną sesję Rady Miasta Chełm. Zaledwie tydzień temu była poprzednia sesja. Wygląda na to, że poprzednio „zapodziała się ” jedna uchwała. Istotna bo jej brak wstrzymuje projektowanie remontu drogi krajowej nr  12.

Na poprzedniej sesji nie zapadła, jak przewidywaliśmy, uchwała o zmniejszeniu wynagrodzenia prezydent Agacie Fisz. Radni decyzję pozostawili Wojewodzie Lubelskiemu. Tym bardziej zaskakujące wydało nam się zaproszenie na kolejną sesję rady Miasta. Tym razem już na 5 lipca (godz. 9.00). Dotychczas nigdy nie praktykowano tak krótkich przerw między sesjami. Zwłaszcza w wakacje.


REKLAMA

Jak się okazuje w programie sesji znalazł się tylko jeden merytoryczny punkt:

Podjęcie uchwały w sprawie zaliczenia do kategorii dróg gminnych ulicy bez nazwy, łączącej drogę krajową nr 12 (ul. Rampa Brzeska) z drogą powiatową nr 1887 L (ul. Kolejowa) poprzez przejazd kolejowy w Chełmie kat. A położony w km 249,226 linii kolejowej Warszawa – Dorohusk oraz ustalenia jej przebiegu.

Chodzi oczywiście o słynny przejazd kowelski. Ulica nie ma swojej oficjalnej nazwy, ale stanowi newralgiczny punkt w komunikacji naszego miasta. Jak się okazuje dotychczas nie miała nawet statusu drogi publicznej. Ten brak trzeba tera błyskawicznie naprawić bo tylko wówczas możliwe będzie dokończenie prac projektowych związanych z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa drogi krajowej nr 12 w granicach administracyjnych miasta Chełm”.

***

Przypominamy, że sesje Rady Miasta są dostępne dla wszystkich mieszkańców. Warto czasem wybrać się do Urzędu Miasta by posłuchać jak nad naszymi sprawami pracują ludzie którym powierzyliśmy nasze miasto.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 11:02

  No to madralo powiedz kto zamiast sld lub pis?

  + 22
  - 22
 • dos
  o 15:08

  Strasznie Sawa jesteś niedoinformowany. W erze poperelowskiej w Chełmie były trzy komitety obywatelskie. Pierwszy Radwańskiego- fiasko, drugi Mościckiego- chyba 2 radnych, trzeci Martyniuka- fiasko. Chełmska polityka obywatelska czeka na odważnych 😉

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Premiera filmu o Dyrekcji
  860
  Chełm – miasto dla bogaczy
  2 031
  Rozbili grupę przestępczą
  2 468
  Nowa atrakcja turystyczna. Zobacz krypty biskupów unickich
  3 536
  Był odpust na Górce
  18 433
  REKLAMA