REKLAMA
Chełm na szarym końcu
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało właśnie swój kolejny ranking. Tym razem na tapetę wydawnictwo wzięło wydatki inwestycyjne samorządów. Niestety nasze miasto w rankingu wypada bardzo słabo.

Spośród 48 miast na prawach powiatu (bez miast wojewódzkich), Chełm lokuje się na pozycji 46. W latach 2014 -2016 przeliczając na głowę mieszkańca w Chełmie na inwestycje przeznaczono zaledwie 428 zł. Z nami uplasowały się tylko: Siemianowice Śląskie (ok. 237 zł) i zamykająca stawkę Biała Podlaska (ok. 188 zł).Na przeciwnym biegunie rankingu znalazły się: Gliwice (ponad 3,4 tys. zł), Krosno (ponad 2,3 tys. zł) i Dąbrowa Górnicza (ponad 2,1 tys. zł).

Cały ranking (plik .pdf) znajdziecie tutaj.

„Wspólnota” to dwutygodnik w całości poświęcony samorządom. Rankingi „Wspólnoty” opracowuje prof. Paweł Swianiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego.

***

Ranking to kolejne potwierdzenie słabej kondycji naszego miasta. Pisaliśmy już o tym między innymi tutaj:

 

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej
  o 10:19

  Spisek

  + 22
  - 22
 • janzziemi
  o 09:59

  Przeczytajcie co o tym rankingu napisał ostatni Nowy Tydzień. Wychodzi na to, że autorzy takich rankingów zwyczajnie się na Chełm uwzięli. Gazeta jak gęś kluskę łyknęła tłumaczenia UM o tym, że fachowcy od lat tworzący podobne zestawienia – nie wiedzieć dlaczego – nie uwzględnili jakichś danych dotyczących Chełma. Ciekawe, że autor – prof. Paweł Swianiewicz (kierownik Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego), odważył się zestawić niejednorodne dane. To musi być jakiś zamach.

  + 22
  - 22
 • Andrzej
  o 22:48

  I czy tylko ja krytykuję ekipę nieudaczników?ha,ha.Inni też myślą.A kto od lat głupio dlosuje?

  + 22
  - 22
 • Grzegorz
  o 02:07

  Agata, Agata Głównie zostawi po sobie potężny dług na lata.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Głos za cztery piwa albo butelkę taniego wina
  4 091
  Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
  4 268
  Te wybory mogą przynieść zmiany w Chełmie. Zaskakujące sondaże.
  6 085
  Konferencja i nowa atrakcja turystyczna
  4 503
  Poznaj kandydatów do Rady Miasta Chełm
  3 019
  REKLAMA