REKLAMA
Chełm na szarym końcu
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało właśnie swój kolejny ranking. Tym razem na tapetę wydawnictwo wzięło wydatki inwestycyjne samorządów. Niestety nasze miasto w rankingu wypada bardzo słabo.

Spośród 48 miast na prawach powiatu (bez miast wojewódzkich), Chełm lokuje się na pozycji 46. W latach 2014 -2016 przeliczając na głowę mieszkańca w Chełmie na inwestycje przeznaczono zaledwie 428 zł. Z nami uplasowały się tylko: Siemianowice Śląskie (ok. 237 zł) i zamykająca stawkę Biała Podlaska (ok. 188 zł).

REKLAMA

Na przeciwnym biegunie rankingu znalazły się: Gliwice (ponad 3,4 tys. zł), Krosno (ponad 2,3 tys. zł) i Dąbrowa Górnicza (ponad 2,1 tys. zł).

Cały ranking (plik .pdf) znajdziecie tutaj.

„Wspólnota” to dwutygodnik w całości poświęcony samorządom. Rankingi „Wspólnoty” opracowuje prof. Paweł Swianiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego.

***

Ranking to kolejne potwierdzenie słabej kondycji naszego miasta. Pisaliśmy już o tym między innymi tutaj:

 

REKLAMA
Komentarze

 • Andrzej
  o 10:19

  Spisek

  + 22
  - 22
 • janzziemi
  o 09:59

  Przeczytajcie co o tym rankingu napisał ostatni Nowy Tydzień. Wychodzi na to, że autorzy takich rankingów zwyczajnie się na Chełm uwzięli. Gazeta jak gęś kluskę łyknęła tłumaczenia UM o tym, że fachowcy od lat tworzący podobne zestawienia – nie wiedzieć dlaczego – nie uwzględnili jakichś danych dotyczących Chełma. Ciekawe, że autor – prof. Paweł Swianiewicz (kierownik Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego), odważył się zestawić niejednorodne dane. To musi być jakiś zamach.

  + 22
  - 22
 • Andrzej
  o 22:48

  I czy tylko ja krytykuję ekipę nieudaczników?ha,ha.Inni też myślą.A kto od lat głupio dlosuje?

  + 22
  - 22
 • Grzegorz
  o 02:07

  Agata, Agata Głównie zostawi po sobie potężny dług na lata.

  + 22
  - 22
 • Agata
  o 02:04

  Ale coś po sobie zostawi. Jak faraonowiec w Egipcie piramidy.

  + 22
  - 22
 • Grzegorz
  o 01:59

  Agata twoja imienniczka nie taką kasę pożycza i wydaje. Coś zastawi.

  + 22
  - 22
 • Agata
  o 01:52

  Kosmonauci! A kto wam da jakiś kredyt na to i czym to zabezpieczycie skoro wszystko jest nawet hala sportowa zastawinne. A dobre samopoczucie nie przyjmą w zastaw.

  + 22
  - 22
 • Grzegorz
  o 01:43

  Waldek jak ty chłopie masz taki gest to my sobie w Chełmie Kosmodrom zbudujemy. To będzie atrakcją na cały świat. Będziemy se latać nie do jakiegoś tam Londynu czy Tokiosku ale.. na Marsa albo jeszcze dalej. A miliardy za ten Kosmodrom to się później odda.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA