REKLAMA
Chełmianie czytają Pismo Święte
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To już piaty rok z rzędu, kiedy Kościół Chrześcijan Baptystów w Chełmie organizuje głośne czytanie Biblii. Czytanie zaczęło się wczoraj wieczorem, a zakończy w niedzielę 17 grudnia br. Wciąż można dołączyć do czytających.

Biblia jest w większości domów, ale kto pokusił się przeczytać ją „od deski do deski”? U chełmskich baptystów to się udaje. Każdy mieszkaniec Chełma lub okolic może dołączyć do wspólnego czytania Pisma Świętego. Czytanie trwa dniem i nocą, a zakończenie planowane jest w niedzielę 17 grudnia br., około godz. 10. Wtedy odbędzie się uroczyste nabożeństwo z modlitwą o błogosławieństwo dla miasta Chełma i regionu.


REKLAMA

Do czytania można zgłosić się telefonicznie pod nr 509 787 838 lub 796 995 743. Dostępność terminów można sprawdzić tutaj.

Czytaniu można przysłuchiwać się  online codziennie od 6.00 do 24.00.

BibliaPismo Święte to zbiór ksiąg, spisanych pierwotnie w językach hebrajskim, aramejskim i w greckim. Uznawane są przez judaistów i chrześcijan za natchnione przez Boga. Biblia i poszczególne jej części mają odmienne znaczenie religijne dla różnych wyznań. Wierzący uważają je za święta. Poza tym Biblia to jeden filarów kultury europejskiej, jest nośnikiem idei i zasad moralnych kształtującym wzory postaw.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • xyz
  o 09:47

  widzę pani dalej w średniowieczu

  + 22
  - 22
 • Anna
  o 11:06

  Czytanie to NIE zacofanie. Raczej nie-czytanie rodzi zabobony

  + 22
  - 22
 • xyz
  o 17:30

  średniowieczne zacofanie hahaha

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Zaczęli łatać dziury
  370
  PUM – raport otwarcia
  432
  Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
  305
  Ranking szkół. Liderem znów II LO
  1 077
  Nowi prezesi w chełmskich spółkach
  2 598
  REKLAMA