REKLAMA
Chełmianie nie dali się oszukać
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Do kilku mieszkańców Chełma dzwonił wczoraj mężczyzna podający się za policjanta. Informował o oszustach, którzy chcą ukraść pieniądze z ich kont bankowych. Wypytywał przy tym o rachunki bankowe rozmówców. Na szczęście nikt nie podjął tematu, a o dziwnych rozmowach zawiadomiono policję.

To nie pierwszy raz, kiedy do dyżurnego chełmskiej komendy docierają zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy. Taka sytuacja miała miejsce wczoraj. Do kilku mieszkańców Chełma zadzwonił nieznany mężczyzna, który podawał się za policjanta. Informował, że oszuści, którzy pozostają w zmowie z pracownikami banku, chcą ukraść pieniądze z rachunków. Wypytywał przy tym o ich konta bankowe. Osoby, do których się dodzwonił, wykazały czujność i nie kontynuowały rozmowy. Żadna z nich nie dała się oszukać, a o telefonach powiadomili dyżurnego chełmskiej komendy.
Policjanci proszą o zachowanie ostrożności przy tego typu kontaktach.

Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu telefonów – mówią. – Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez tych rozmówców. Pamiętajmy, że funkcjonariusze policji  nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nie proszą o przekazanie pieniędzy.

Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje, lepiej poradzić się najbliższych lub zadzwonić na policję: 997 lub 112.

 

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Raport NIK. Przyszłość Chełma niepewna
1 787
Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
9 678
Święto Niepodległej w Chełmie
1 749
W niedzielę Chełm wybiera
3 242
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
4 629
REKLAMA