REKLAMA
Chełmianie nie dali się oszukać
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Do kilku mieszkańców Chełma dzwonił wczoraj mężczyzna podający się za policjanta. Informował o oszustach, którzy chcą ukraść pieniądze z ich kont bankowych. Wypytywał przy tym o rachunki bankowe rozmówców. Na szczęście nikt nie podjął tematu, a o dziwnych rozmowach zawiadomiono policję.

To nie pierwszy raz, kiedy do dyżurnego chełmskiej komendy docierają zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy. Taka sytuacja miała miejsce wczoraj. Do kilku mieszkańców Chełma zadzwonił nieznany mężczyzna, który podawał się za policjanta. Informował, że oszuści, którzy pozostają w zmowie z pracownikami banku, chcą ukraść pieniądze z rachunków. Wypytywał przy tym o ich konta bankowe. Osoby, do których się dodzwonił, wykazały czujność i nie kontynuowały rozmowy. Żadna z nich nie dała się oszukać, a o telefonach powiadomili dyżurnego chełmskiej komendy.
Policjanci proszą o zachowanie ostrożności przy tego typu kontaktach.


REKLAMA

Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu telefonów – mówią. – Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez tych rozmówców. Pamiętajmy, że funkcjonariusze policji  nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nie proszą o przekazanie pieniędzy.

Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje, lepiej poradzić się najbliższych lub zadzwonić na policję: 997 lub 112.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem
125
Ferie. Nie siedź w domu
229
Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
494
Wiosną ruszy budowa galerii
1 464
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
4 082
REKLAMA