REKLAMA
Chełmianie nie szczędzili datków
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 13 tysięcy złotych to efekt jednodniowej zbiórki pieniędzy na chełmskich cmentarzach. Wszystkie przeznaczone zostaną na ratowanie zabytkowych nagrobków na najstarszym chełmskim cmentarzu przy Lwowskiej.

REKLAMA

W Chełmie kwestowanie pod hasłem „Ratujmy nasze zabytki’ odbyło się 1 listopada. Była to już 25. kwesta z rzędu.  Odbywała się na obu chełmskich nekropoliach – przy Lwowskiej i przy Mościckiego. Jej organizatorem był chełmski oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.


REKLAMA

Tegoroczna kwesta okazała się rekordowa. Chełmianie nie szczędzili datków do puszek. Jak się okazało, w ciągu sześciu godzin zebrano 13 tys. zł czyli o 4 tys. zł więcej niż rok temu. Wśród kwestujących w tym roku byli m.in. pracownicy chełmskiego ratusza, muzealnicy, regionaliści, radni, harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. Nie zabrakło Jakuba Banaszka i Agaty Fisz – ówczesnych kontrkandydatów na urząd prezydenta Chełma oraz wicemarszałek Beaty Mazurek.

Zebrane w ten sposób fundusze przekazywane są każdego roku na ratowanie i konserwację zabytkowych nagrobków na najstarszej chełmskiej nekropolii przy ul. Lwowskiej. Do tej pory, dzięki m.in. wsparciu mieszkańców, udało się całkowicie odnowić 12 zabytków.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zacznijmy myśleć o miejskiej zieleni
678
Chełm Drop Festiwal Hip-hop – Dzień 1
19 794
Miasto wydało oświadczenie ws. DK12
5 707
Z ostatniej chwili! Budimex rezygnuje z przebudowy DK12
6 542
Prokuratura zajmie się miejskimi spółkami
2 578
REKLAMA