REKLAMA
Chełmianie nie szczędzili datków
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 13 tysięcy złotych to efekt jednodniowej zbiórki pieniędzy na chełmskich cmentarzach. Wszystkie przeznaczone zostaną na ratowanie zabytkowych nagrobków na najstarszym chełmskim cmentarzu przy Lwowskiej.

W Chełmie kwestowanie pod hasłem „Ratujmy nasze zabytki’ odbyło się 1 listopada. Była to już 25. kwesta z rzędu.  Odbywała się na obu chełmskich nekropoliach – przy Lwowskiej i przy Mościckiego. Jej organizatorem był chełmski oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Tegoroczna kwesta okazała się rekordowa. Chełmianie nie szczędzili datków do puszek. Jak się okazało, w ciągu sześciu godzin zebrano 13 tys. zł czyli o 4 tys. zł więcej niż rok temu. Wśród kwestujących w tym roku byli m.in. pracownicy chełmskiego ratusza, muzealnicy, regionaliści, radni, harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. Nie zabrakło Jakuba Banaszka i Agaty Fisz – ówczesnych kontrkandydatów na urząd prezydenta Chełma oraz wicemarszałek Beaty Mazurek.

Zebrane w ten sposób fundusze przekazywane są każdego roku na ratowanie i konserwację zabytkowych nagrobków na najstarszej chełmskiej nekropolii przy ul. Lwowskiej. Do tej pory, dzięki m.in. wsparciu mieszkańców, udało się całkowicie odnowić 12 zabytków.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Raport NIK. Przyszłość Chełma niepewna
1 821
Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
9 722
Święto Niepodległej w Chełmie
1 764
W niedzielę Chełm wybiera
3 254
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
4 643
REKLAMA