REKLAMA
Chełmianie odznaczeni za działalność społeczną
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełm był jednym z czterech miast województwa lubelskiego, w których odbył się Kongres Organizacji Pozarządowych. Organizatorem cyklu jest Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek. Podczas wydarzenia wręczono medale uznania dla chełmian.

Kongres z założenia był dla organizacji pozarządowych okazją do promocji bieżącej działalności. Podczas spotkania odbyły się także dwie dyskusje panelowe poświęcone źródłom finansowania organizacji oraz przykładom dobrych praktyk. 

REKLAMA

Najważniejszą częścią było uroczyste wręczenie odznaczeń. W naszym mieście wręczono jeden medal Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Primus in Agendo” z łac. „Pierwszy w Działaniu”. To jedyne i najwyższe odznaczenie przyznawane przez wspomniany resort. Otrzymała go Marianna Niemiec, Przewodnicząca Klubu Seniora „Mimoza” przy CHDK. 

Ponadto Wojewoda Lubelski wręczył 12 dyplomów uznania z medalami za działalność na rzecz innowacji, społeczeństwa i regionu. Wśród laureatów znaleźli się: Zdzisław Szwed, Kamil Błaszczuk, Jan Paszkiewicz, Zbigniew Lubaszewski, Mariusz Matera, Stanisława Kowalewska, Stanisława Mąka, Stanisław Koguciuk, a także Chełmskie Towarzystwo Samorządowe, Chełmskie Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Kapitału Społecznego, Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej i Rozwoju „Activitas”, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „CLIPEUS ARMA”

fot. T. Derkacz

Komentarze

 • nowy
  o 10:22

  do ddk . Ja nikogo nie obrażam, nikogo tak jak ty nie wyzywam od palantów. Tylko wskazuje że pp. Lubaszewski i Matera to dobrzy pływacy. Umiejący się podczepiać pod kolejne ekipy przy władzy. Nic innego . Ale jeśli chcesz kogoś wyzywać , to możesz wyzywać dalej. To tylko o tobie świadczy.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA