REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełm był jednym z czterech miast województwa lubelskiego, w których odbył się Kongres Organizacji Pozarządowych. Organizatorem cyklu jest Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek. Podczas wydarzenia wręczono medale uznania dla chełmian.

Reklama

Kongres z założenia był dla organizacji pozarządowych okazją do promocji bieżącej działalności. Podczas spotkania odbyły się także dwie dyskusje panelowe poświęcone źródłom finansowania organizacji oraz przykładom dobrych praktyk. 

Najważniejszą częścią było uroczyste wręczenie odznaczeń. W naszym mieście wręczono jeden medal Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Primus in Agendo” z łac. „Pierwszy w Działaniu”. To jedyne i najwyższe odznaczenie przyznawane przez wspomniany resort. Otrzymała go Marianna Niemiec, Przewodnicząca Klubu Seniora „Mimoza” przy CHDK. 

Ponadto Wojewoda Lubelski wręczył 12 dyplomów uznania z medalami za działalność na rzecz innowacji, społeczeństwa i regionu. Wśród laureatów znaleźli się: Zdzisław Szwed, Kamil Błaszczuk, Jan Paszkiewicz, Zbigniew Lubaszewski, Mariusz Matera, Stanisława Kowalewska, Stanisława Mąka, Stanisław Koguciuk, a także Chełmskie Towarzystwo Samorządowe, Chełmskie Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Kapitału Społecznego, Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej i Rozwoju „Activitas”, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „CLIPEUS ARMA”

fot. T. Derkacz

Napisz komentarz
 • do ddk . Ja nikogo nie obrażam, nikogo tak jak ty nie wyzywam od palantów. Tylko wskazuje że pp. Lubaszewski i Matera to dobrzy pływacy. Umiejący się podczepiać pod kolejne ekipy przy władzy. Nic innego . Ale jeśli chcesz kogoś wyzywać , to możesz wyzywać dalej. To tylko o tobie świadczy.

 • A jakie to szczególne osiągnięcia ¿

 • A Szwed to jaki społecznik bo nie kojarzę go z niczym oprócz przynależności do „dojnej zmiany” ?

 • nowy, masz tak prymitywny osąd, że aż trudno to komentować.
  Lubaszewski, Matera, Maka czy Koguciuk nie przynależnością polityczną tylko własną pracą osiągnęli pozycje zawodową i społeczną ale każdy z nich ma prawo do wyrażania własnych poglądów politycznych, palancie.

 • Zawodowi społecznicy pp. : Zbigniew Lubaszewski i Mariusz Matera, którzy robili już: w Unii Wolności , potem SLD , nastepnie PO ( Lubaszewski) potem w PSL (p. Matera) , robią teraz w „dobrej zmianie” Umiejętność pływania i umiejętność podczepiania się pod tematy kasowe ( obecnie obaj robią w temacie: żydy), to wielka umiejętność gdy się prowadzi zawodowo działalność społeczną

 • ja widzę trzech i żadnego z platformy ale to sa nagrody symboliczne, nie finansowe 😉

 • Jolanta – ja tam widzę tylko dwóch „pisowców”. Jak na 13 nagród całkiem przyzwoicie. Platformersi byli bardziej odważni…

 • Czyli dyplomy dla swoich……pisowców od pisowców

 • Gratulacje Pani Marianno! Należało się Pani! 🙂

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  REKLAMA