REKLAMA
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Prawie 63 proc. mieszkańców naszego miasta wzięło udział we wczorajszych wyborach. To najwyższa frekwencja w historii. Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę.

Reklama

Na urzędującego prezydenta zagłosowało prawie 17,2  osób (53.29 proc.), a na jego rywala padło natomiast niespełna 2 tysiące głosów mniej (46.71%). Przypominamy – po pierwszej turze różnica między tymi kandydatami przekraczała 4 tysiące głosów. Pisaliśmy o tym tutaj.

Chełmska geografia wyborcza

Chełmianie, podobnie jak mieszkańcy całego kraju, wydają się być dalecy od jednomyślności. Pomimo wyraźnej przewagi A. Dudy także u nas zdarzyły się obwody głosowania, gdzie zwyciężył R. Trzaskowski. Taki wynik zanotowały komisje przy:

 1.  ul. Reformackiej – 52,68% głosów na R. Trzaskowskiego
 2. ul. Kwiatowej 1, – 55,59%
 3. ul. Jagiellońskiej – 56,13%
 4. ul. Wojsławickiej 8b – 50,76%
 5. ul. Karola Szymanowskiego 8 –  50,73%
 6. ul. Kolejowej 112 – 58,65%

Spójrzmy teraz na frekwencję wyborczą

Ponownie najbardziej zdyscyplinowani pod tym względem okazali się mieszkańcy osiedla Rejowiecka głosujący w budynku ELMAT-u, przy ul. Włodawskiej. Do urny poszło tam dokładnie 77,24% uprawnionych (988 osób)

Kolejne miejsca zajęły komisje w budynku Szkoły Podstawowej Nr 7, przy ul. Synów Pułku 15 – 65,89% uprawnionych i mieszkańcy osiedla Zachód głosujący w budynku Przedszkola Miejskiego nr 10, przy ul. Zachodniej 49, 62,71% uprawnionych.

Na szarym końcu znalazły się z kolei obwody głosowania z siedzibami komisji w:

 • Przedszkolu Miejskim przy ul. Mikołaja Reja 54 – 50,28%
 • Przedszkolu Integracyjnym „W Kasztanowym Parku” przy ul. Lubelskiej 4 – 54,63%
 •  Szkole Podstawowej przy ul. Obłońskiej 51 – 55,44%

W naszym zestawieniu nie uwzględniamy specjalnych obwodów głosowania zlokalizowanych Zakładzie Karnym i szpitalu. Frekwencja w tych obwodach z przyczyn oczywistych rządzi się bowiem własnymi zasadami. Wszystkie dane dotyczące frekwencji znajdziecie tutaj.

***

Bez względu na polityczne sympatie czy antypatie, mieszkańcom Chełma należą się gratulacje. Osiągnięta frekwencja pokazuje wyraźnie, że większości z nas nie jest wszystko jedno i chcemy angażować się w sprawy naszego kraju. Wielu z nas z pewnością liczy także na realizację wyborczych obietnic zwycięzcy i jego współpracowników (Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki) Z pewnością zobaczyli w nich jakąś nadzieję na przyszłość swoją, swoich najbliższych i naszego miasta. Wierzymy,  że te nadzieje nie zostaną zawiedzione.

 

 

 

Napisz komentarz
 • Będziemy pamiętać o wszystkich obietnicach kampanijnych Andrzeja Dudy i obiecanych pieniądzach. Oby nie okazały się wyłącznie tekturowe.

 • Dobrze, że chociaż w kilku komisjach wygrał Trzaskowski. Jakoś mniejszy wstyd.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  REKLAMA