REKLAMA
Chełmianki jadą na mistrzostwa Europy
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie zapaśniczki Katarzyna Kamińska i Anna Urbanowicz znalazły się w ekipie, która pojedzie na Mistrzostwa Europy.

Polski Związek Zapaśniczy zatwierdził skład na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 23, które w pierwszej dekadzie czerwca rozegrane zostaną w Turcji. W reprezentacji Polski wystąpią m.in. dwie zawodniczki klubu Cement-Gryf Chełm. Barw Polski w kategorii do 53 kg bronić będzie Katarzyna Kamińska, a w kategorii do 76 kg Anna Urbanowicz.


REKLAMA

Podopieczne trenera Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa  zrealizowały plan przygotowań do europejskich zmagań biorąc udział w  zgrupowaniach kadry narodowej i licznych turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Prezentując wysoką formę wypełniły kryteria kwalifikacji do jednej z najważniejszych  rangą imprez w tegorocznym sezonie dla grupy młodzieżowców.

W tegorocznym sezonie Anna i Katarzyna będą już kolejnymi reprezentantkami Cementu-Gryfa, które będą reprezentować Polskę w zawodach najwyższej rangi. W pierwszej połowie tego roku barw kraju w Mistrzostwach Europy Kadetek (Macedonia) broniła Wioleta Giers, a Katarzyna Krawczyk podczas Mistrzostw Europy Seniorek (Rosja). Najlepsza chełmska zapaśniczka Katarzyna Krawczyk na matach Rosji wywalczyła brązowy medal.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Napisz komentarz

REKLAMA
REKLAMA