REKLAMA
W Chełmie powstanie Centrum Wolontariatu?
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W naszym mieście może powstać lokalne Centrum Wolontariatu. O utworzeniu tego typu miejsca myśli dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Działalność tego typu centrum mogłaby polegać na kierowaniu chętnych do pracy wolontariuszy do odpowiednich instytucji albo osób. Wolontariusz mógłby wybrać komu i w jakim zakresie chce pomóc. Oprócz tego, mógłby otrzymywać profity w postaci podnoszenia własnych kwalifikacji na warsztatach i szkoleniach.

Mamy pomysły na rozwój wolontariatu i warto pochylić się nad utworzeniem tego typu centrum. Podobne działa już w Lublinie i Włodawie – mówi Artur Juszczak, dyrektor chełmskiego MOPR-u.

Zdaniem Juszczaka, miejski ośrodek chce pozyskać fundusze na utworzenie tego typu instytucji. Niezbędne będzie też wsparcie innych chełmskich stowarzyszeń.


REKLAMA

Aktualnie na przełomie września i października zbieramy chętne osoby do pomocy. Nie chcemy iść na ilość, tylko bardziej nastawić się na jakość. Prowadzimy już akcję promocyjną we współpracy z Wydziałem Oświaty UM oraz PWSZ w Chełmie – dodaje.

***

Jesteś chętny do pomocy? Przypominamy, że MOPR stale poszukuje osób, które chcą w pożyteczny sposób nieść bezinteresowną pomoc dzieciom i młodzieży z rodzin najuboższych. Dotyczy to osób mających problemy w nauce, osób starszych i niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacje na temat działalności woluntarystycznej oraz osób i rodzin potrzebujących Twojego wsparcia możesz uzyskać Dziale Usług Opiekuńczych (Plac Łuczkowskiego 7)  lub pod numerem telefonu 82 569-61- 47.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
PiS punktuje Agatę Fisz. Rozpoczynają akcję „Agata, nie kłam!”
8 108
Jedyna taka noc w Chełmie
1 834
Grabczuk rozpoczyna kampanię
1 842
Banaszek odpowiada Fisz i pyta o SLD [WIDEO]
4 625
Znamy termin wyborów
927
REKLAMA