REKLAMA
W Chełmie rusza akcja ekologiczna ,,Sprzątanie Świata”
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W piątek (15 września) dzieci i młodzież z chełmskich placówek będą porządkowały nasze miasto w ramach akcji ,,Sprzątanie świata”.

Młodzi ludzie w ramach akcji pozbierają „śmiecie” m.in. w lesie Borek, w miejskich parkach, skwerach, na trawnikach, placach i ulicach, a także wokół budynków swoich szkół i przedszkoli. Jak co roku do akcji dołączą osadzeni w Zakładzie Karnym, którzy posprzątają cmentarz wojenny przy ul. J. Młodowskiej i ul. Okszowksiej, cmentarz żydowski przy ul. Kolejowej i ulicę Kolejową.

Gdzie po worki i torebki?

REKLAMA

Wszyscy uczestnicy akcji porządkowej dostaną od Miasta (Wydział Ochrony Środowiska) plastikowe kolorowe worki na odpady i jednorazowe rękawiczki. Do zielonych worków włożą odpady szklane, do żółtych – odpady frakcji suchej. Zebrane i posegregowane odpady zostaną uprzątnięte z miejsc zbiórki przez służby Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej (Zakład Oczyszczania Miasta).

Worki i rękawiczki będą wydawane uczestnikom akcji (zorganizowanym grupom) w dniach 13-14 września, w godz. 9:00-14:00, w siedzibie Urzędu Miasta Chełm przy ul. Strażackiej 2.

Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się do tej akcji wszelkie informacje uzyskają telefonując do Wydziału Ochrony Środowiska 82 564 31 86.

 

Komentarze

 • Andrzej
  o 11:32

  Sprzątanie,ok,ale dlaczego nikt nie chce zająć się pokrewnym tematem – sadzmy drzewa.Od lat,gdzie mogę,apeluję – w Chełmie powinno się posadzić 5-10 tysięcy drzew,a może i więcej.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA