REKLAMA
Chełmscy piloci w krośnieńskich symulatorach
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Studenci z Chełma będą się uczyć latania w Krośnie. Zasią­dą za sterami wirtualnego sa­molotu w Centrum Szkolenia Lotniczego i Nowoczesnych Technologii.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie porozumiała się z Centrum Szkolenia Lotniczego i Nowoczesnych Technologii działającym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie. Chodzi o praktyczne szkolenie pilotów cywilnych, których kształci chełmska uczelnia.


REKLAMA

PWSZ w Chełmie jest jed­nym z podmiotów, który korzystać będzie z infrastruktury zakupionej w ramach projektu „Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii w Krośnie”. Miasto zrealizowało ten projekt dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2007-2013. Laboratoria zostały wyposażone m.in. w symulatory lotów, szybowce i motoszybowce.

To sprawiło, że Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii stało się innowacyjnym i konkurencyjnym ośrod­kiem kształcenia praktycznego branży lotniczej, która jest inte­ligentną specjalizacją woje­wództwa podkarpackiego – mówi Joanna Sowa, rzecznik prasowy urzędu miasta w Krośnie.

Chełmska uczelnia będzie pro­wadziła w krośnieńskim „me­chaniku” szkolenia do licencji pilota samolotowego zawodo­wego z wykorzystaniem profe­sjonalnego laboratorium symu­lacji lotów.
Laboratorium to jest wyposażone m.in. w certyfiko­wany symulator lotów FNTP II. Student, zasiadając w takim symulatorze, czuje się jak w kokpicie prawdziwego samolotu. Urządzenie daje możliwość odbycia  wirtualnego lotu, a także zasymulowania wybranej trasy lotu na konkretnym typie sa­molotu, w różnych warunkach pogodowych, o różnej porze dnia lub nocy. Można też ćwiczyć różne sytuacje awaryjne i wychodzenie z nich.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wybierz Społecznika Roku
295
Szkoły szykują się do strajku
327
Jak usprawnić miejską komunikację?
1 406
Już pracują nad S12 do Dorohuska
1 088
Aquapark bez głowy
1 780
REKLAMA