REKLAMA
Chełmscy tancerze na podium
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W weekend w Siennicy Różanej odbył się VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana RYTM 2016. Chełmskie pary dotarły do samego finału.

Reklama

Po raz siódmy w Siennicy Różanej odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana. Tegoroczna edycja składała się z trzech wydarzeń artystycznych dając możliwość oglądania par na różnych etapach umiejętności tanecznych. W Siennicy Różanej wystąpiło łącznie 267 par z kraju z zagranicy.

W sobotę na siennickim parkiecie zaprezentowali najmłodsi uczestnicy. Swoje pierwsze kroki w rywalizacji tanecznej stawiało 150 par z 15 ośrodków z całego kraju. Wdzięk i radość par dziecięcych były główną cechą tego dnia.

W niedzielę natomiast miał miejsce Puchar Klas F, E, D Polskiego Towarzystwa Tanecznego, w którym pary Chełmskiego Centrum Tańca Rytm, Kamil Kretowicz i Dominika Lubawska oraz Marcin Koguciuk i Julia Gajewska, konkurując z duetami z całej Polski awansowały do finału. W klasach od F do najwyższej klasy międzynarodowej S wystąpiło 117 par z 37 klubów oraz szkół tańca w kraju z zagranicą.

Satysfakcjonujące wyniki osiągnęli także Amadeusz Miazga i Kamila Siatka zajmując III miejsce w klasie C standard oraz Jakub Koguciuk z Olgą Brodawką, którzy zajęli II miejsce w najbardziej prestiżowej kategorii „open” par dorosłych w stylu tańców standardowych.

Pary startujące w turnieju przyjechały z odległych ośrodków tanecznych w kraju, m.in. z Wrocławia, Przemyśla i Krakowa. Nie zabrakło także zagranicznych gości w postaci tancerzy z Kijowa. Wśród gości gali wieczornej pojawili się m.in. Wicemarszałek Województwa Krzysztof Grabczuk oraz Senator RP Józef Zając.

Pełna fotorelacja dostępna na stronie www.taniec.chelm.plNapisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
2 323
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
1 139
Miasto kupiło młyn
1 082
Spółki miejskie. Jedne odrabiają, inne mnożą straty
1 863
DK 12. Jest ugoda, rusza budowa
4 773
REKLAMA