REKLAMA
Chełmscy terytorialsi wznowili szkolenia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Terytorialsi z Chełma ćwiczyli w Milejowie. Po trzech miesiącach przerwy żołnierze OT z Lubelszczyzny wrócili do normalnych szkoleń.

Reklama

W miniony weekend (6-7 czerwca) blisko 600 żołnierzy Obrony Terytorialnej z batalionów z Lublina, Dęblina, Chełma i Zamościa odbyło pierwsze, po trzymiesięcznej przerwie, szkolenia rotacyjne. Były to szkolenia specjalistyczne oraz zgrywające. Za ich cel dowódcy postawili przede wszystkim  doskonalenie i uzupełnianie umiejętności reagowania w sytuacjach kryzysowych. Uczestnicy ćwiczyli też współdziałanie z innymi służbami ratowniczymi i inspekcjami oraz umiejętności medyczne.

Terytorialsi z 21 batalionu lekkiej piechoty z Lublina odbyli zajęcia w Lublinie oraz okolicach Zemborzyc. ich koledzy z powiatu opolskiego w ramach szkolenia specjalisty ćwiczyli w Wałowicach oraz w Józefowie nad Wisłą, gdzie realizowali zadania wspólnie ze strażą pożarną. Inna grupa żołnierzy OT z powiatu kraśnickiego ćwiczyła w okolicach miejscowości Kopiec i Dzierzkowice.
Ze strażą pożarną ćwiczyli również Terytorialsi z 24. Batalionu Lekkiej Piechoty z Chełma – zajęcia odbyły się w Milejowie. Z kolei Terytorialsi z powiatu świdnickiego szkolili się w Piaskach, Trawnikach oraz Świdniku.
Część zajęć odbyła się w obiektach wojskowych, m.in. na pasie ćwiczeń taktycznych Majdanek w Lublinie czy w Srebrzyszczu k/Chełma.

W związku z trwającą sytuacją epidemiczną, podczas szkoleń zachowano wszelkie środki bezpieczeństwa. Żołnierze ćwiczyli w swoich stałych rejonach odpowiedzialności, w małych grupach i możliwie jak najbardziej minimalizując przemieszczanie się pododdziałów – zapewnia kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT.

Nabór do WOT

Zainteresowanych informujemy, że rozpoczął się nabór w szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwsze powołanie wyrównawcze dla żołnierzy rezerwy odbędzie się pod koniec czerwca br. Z kolei szkolenie podstawowe tzw. „szesnastka” zaplanowana jest na początku lipca br. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

***

Wojska Obrony Terytorialnej, to nie tylko ćwiczenia służace przygotowaniu do konfliktu zbrojnego. Siły WOT mają także służyć pomocą w sytuacjach kryzysowych.  O ich wsparcie mogą prosić organizacje pomocowe, czy samorządy. Od pewnego czasu można to robić za pomocą specjalnej aplikacji.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA