REKLAMA
Chełmski konkurs matematyczny
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od dwunastu lat Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie organizuje konkurs matematyczny im. Samuela Chróścikowskiego. Warto się zmierzyć z rówieśnikami z całego kraju. Dla nagrody i prestiżu.

Organizatorem konkursu jest Instytut Matematyki i Informatyki chełmskiej PWSZ, a chodzi w nim o popularyzację matematyki. Pierwszy konkurs został ogłoszony w 2007 roku. Na jego patrona obrano Samuela Chróścikowskiego – XVIII-wiecznego filozofa, fizyka i matematyka związanego z regionem.


REKLAMA

Pierwsze chełmskie turnieje matematyczne gromadziły głównie uczniów z naszego miasta i województwa. Sława i prestiż  konkursu szybko jednak dotarły do dalszych regionów kraju. Od kilku lat do rywalizacji w Chełmie stają setki młodych ludzi z niemal całej Polski.

Tegoroczna edycja konkursu składa się z  jednego etapu i odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:
KATEGORIA I – uczniowie klasy I i II szkoły ponadgimnazjalnej,
KATEGORIA II – uczniowie klasy III i IV szkoły ponadgimnazjalnej.

W tym roku na uczestników konkursu czekać będą 22 zadania matematyczne (20 zadań zamkniętych i 2 zadania otwarte). Trzeba je będzie rozwiązać w ciągu dwóch godzin.
Pierwsza nagroda dla ucznia, który najlepiej poradzi sobie z zadaniami, wynosi tysiąc złotych. Organizatorzy przyznają też II nagrodę – tablet i III nagrodę – dysk przenośny.

Zgłoszenia na konkurs matematyczny im. S. Chróścikowskiego przyjmowane są do 10 kwietnia br. drogą elektroniczną. Sam konkurs rozegrany zostanie 13 kwietnia 2018 roku w siedzibie PWSZ w Chełmie, przy ul. Pocztowej 54. Szczegółowe informacje nt. konkursu, w tym regulamin oraz zadania z poprzednich edycji, znajdziecie tutaj.

Napisz komentarz

REKLAMA
Galeria Chełm – jest pozwolenie na budowę
3 342
Powraca temat kopalni: „Rząd jest za tym, aby tutaj była szybka inwestycja”
1 464
Dlaczego rosną straty PUM
2 135
Budżet obywatelski nie interesuje młodych
1 063
300+ na start do szkoły. Można już składać wnioski
817
REKLAMA