REKLAMA
Chełmski szpital przywraca planowe zabiegi
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od 1 czerwca chełmski szpital przywraca planowe zabiegi. Placówka znów przyjmuje pacjentów. Do normalnego funkcjonowania wracają również szpitalne poradnie i laboratoria. 

Reklama

Decyzją wojewody lubelskiego, chełmski szpital wraca od 1 czerwca do normalnej pracy, czyli przyjmowania pacjentów w poradniach i na oddziały na planowe zbiegi. Cały czas w placówce obowiązuje jednak  reżim sanitarny. Pacjenci będą mieli sprawdzaną temperaturę, gabinety po każdym pacjencie będą dezynfekowane. Wwszyscy muszą mieć maseczki ochronne i pilnować dystansu od innych osób.

W dalszym ciągu czynne jest tylko jedno, główne wejście do szpitala. Stąd pacjenci, po zmierzeniu temperatury i wypełnieniu ankiety, są kierowani dalej – do konkretnych poradni czy oddziałów. Wciąż obowiązuje zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach.

Nadal funkcjonują teleporady – przypominają lekarze i zalecają, by w pierwszej kolejności korzystać właśnie z tej możliwości. Specjalista w trakcie rozmowy zdecyduje, czy bezpośrednie badanie jest niezbędne. To bardzo istotne zwłaszcza w przypadku osób starszych czy schorowanych, bo każda taka wizyta łączy się z ryzykiem kontaktu z innymi chorymi.

To samo dotyczy pracowni rtg, usg czy laboratoriów. Pacjenci winni najpierw omówić się telefonicznie na konkretną datę i godzinę, by uniknąć czekania w kolejce pod budynkiem.

Trzeba pamiętać, że akurat w Chełmie zaraza nie odpuszcza. Jeszcze dwa tygodnie temu chełmski szpital leczył tylko jednego pacjenta z COVID-19, a teraz ma ich około 20. W większości są to osoby, które wróciły z zagranicy i w trakcie kwarantanny okazało się, że są zakażone koronawirusem.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
REKLAMA