REKLAMA
Chełmskie zapaśniczki najlepsze w kraju
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Z dziesięcioma medalami wróciły chełmskie zapaśniczki z Mistrzostw Polski Seniorek. W klasyfikacji drużynowej Cement-Gryf odniósł zwycięstwo wręcz druzgocące.

Na matach Koronowa koło Bydgoszczy, z udziałem najlepszych zawodniczek z całego kraju, w tym medalistek  Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach kobiet. Swoją dominację na krajowych matach potwierdziły podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa, które w krajowym czempionacie zdobyły  dziesięć  medali.


REKLAMA

Z chełmskich reprezentantek najwyższą formę zaprezentowała liderka żeńskiej drużyny Katarzyna Krawczyk. Najbardziej utytułowana chełmska zapaśniczka po raz siódmy zdobyła tytuł Mistrzyni Polski i ze złotym medalem stanęła na najwyższym stopniu podium.
Tytuły wicemistrzyń Polski wywalczyły: Karolina Wieczerza, Weronika Michalska i Patrycja Dudek.
Miłą niespodziankę sprawiła najmłodsza w ekipie Patrycja Dudek, która jeszcze 3 miesiące temu rywalizowała w grupie kadetek (15-17 lat). Debiutując w najstarszej grupie wiekowej bez żadnego respektu odnosiła kolejne zwycięstwa nad starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami awansując do finału.
Brązowymi medalami wyróżnione zostały: Anna Król, Anna Urbanowicz, Katarzyna Kamińska, Karina Konarska, Dorota Struszewska i Ilona Sobczyńska.
Tuż za podium na wysoko punktowanych 5 miejscach stanęły: Angelika Dytrych, Anna Wawrzycka, Maria Świeczak, Klaudia Szafrańska, Gabriela Karyś i Beata Federowicz.

W klasyfikacji drużynowej Cement-Gryf Chełm odniósł druzgocące zwycięstwo nad pozostałymi klubami zdobywając 457 pkt. Druga drużyna KS Slavia (Ruda Śląska) zdobyła o 284 pkt. mniej. Na trzecim miejscu na podium stanęła warszawska drużyna AZS AWF Warszawa z ilością 157 pkt. W ponad 50-letniej historii klubu zapaśniczki zgromadziły rekordową ilość punktów zwyciężając z tak ogromną przewagą.

Po zakończonych mistrzostwach Katarzyna Krawczyk i Anna Urbanowicz wyjechały z reprezentacją Polski na dwutygodniowe zgrupowanie do Francji. Głównym celem zgrupowania jest przygotowanie do Mistrzostw Europy Seniorek, które na przełomie kwietnia i maja rozegrane zostaną w Rosji.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Wiktor
  o 06:18

  Gratulacje.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Zaczęli łatać dziury
  403
  PUM – raport otwarcia
  463
  Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
  314
  Ranking szkół. Liderem znów II LO
  1 116
  Nowi prezesi w chełmskich spółkach
  2 609
  REKLAMA