REKLAMA
Chełmskie zapaśniczki na podium turnieju w Berlinie
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Z medalami wróciły zawodniczki ze szkół w Wierzbicy i Rudzie Hucie z Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego Dzieci, Młodziczek, Kadetek i Juniorek. Zawody rozegrano w Berlinie.

W berlińskim turnieju wystartowały reprezentacje 11 państw. Tym większy więc sukces Wiktorii Kameli (Wierzbica) i Moniki Dadas (Ruda Huta), które . do rodzinnych miejscowości wróciły z medalami. Odpowiednio srebrnym i brązowym.

W drodze do medalu Wiktoria pokonała reprezentantki Norwegii, Szwecji i aż trzy zawodniczki z Niemiec. W finale uległa reprezentantce Austrii – Julii Ernst. Trenerem Wiktorii jest  Dariusz Kucharski.

Monika Dadas, zanim na jej szyi zawisnął srebrny krążek zwyciężyła  zawodniczki ze Szwecji, Niemiec (dwukrotnie). Świetną passę Moniki przerwała dopiero w walce o awans do finału  reprezentantka Francji – Lilya Cohen. Podopieczna trenera Mirosława Czwalińskiego w walce o brązowy medal pokonała koleżankę z Polski – Martynę Gabryl (KS Agros Żary)

.Szóste miejsce na niemieckich matach zajęła Dagmara Branicka (SP nr 11 w Chełmie), na dziesiątym  miejscu zawody ukończyła Aleksandra Mękal  (SP w Okszowie). Przed naszymi zawodniczkami ostatni start w zawodach o międzynarodowej obsadzie. Będzie to „Czarny Bór Open” –  jeden z największych w Europie turniejów, który  rozgrywany jest w Czarnym Borze k/ Wałbrzycha.

 

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Raport NIK. Przyszłość Chełma niepewna
1 776
Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
9 659
Święto Niepodległej w Chełmie
1 747
W niedzielę Chełm wybiera
3 241
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
4 620
REKLAMA