REKLAMA
Ciasno w chełmskim schronisku dla zwierząt
Ciasno w chełmskim schronisku dla zwierząt
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie schronisko dla zwierząt jest przepełnione. A to dopiero początek wakacji, podczas których liczba porzucanych zwierząt znacząco rośnie. Psy i koty czekają na dom.

Reklama

Ciasno w chełmskim schronisku dla zwierząt. Schronisko opiekuje się obecnie około 90 zwierzętami. I to w zasadzie maksymalna liczba, jaka bezpiecznie może tu przebywać. Tymczasem przyszły wakacje i pracownicy obawiają się nowej fali bezdomnych czworonogów. Tak jest każdego roku o tej porze, więc można spodziewać się, że tego lata będzie podobnie. Pracownicy ślą więc dramatyczne apele:

Kochani, mamy przepełnienie! Apelujemy do mieszkańców Chełma i okolic o pilnowanie swoich psiaków, zgłaszanie tylko tych naprawdę potrzebujących Naszej pomocy i zrozumienie sytuacji, że naprawdę nie mamy już miejsc. Nie możemy przyjąć więcej psiaków, bo już tym co są robi się ciasno i sytuacja staje się nerwowa.

Rozwiązaniem sytuacji byłaby adopcja. Schronisko na swojej stronie publikuje album  zawierający prawie 50 zdjęć psów (autorką fotografii jest Katarzyna Dzik) , które można „od ręki” zabrać do domu.
Pracownicy podkreślają, że wzięcie psa ze schroniska ma swoje zalety – można wiele dowiedzieć się o usposobieniu czworonoga i jego zdrowiu. Zabierając zwierzę, nie ponosimy żadnych opłat, a możemy zyskać wiernego towarzysza na długie lata.

Schronisko chętnie też wita u siebie wolontariuszy. Zwierzęta potrzebują bowiem obcowania z ludźmi i spacerów.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Drogowcy zamknęli Aleję Przyjaźni
Drogowcy zamknęli Aleję Przyjaźni
Asfaltowe widmo znat osiedla Rejowiecka zostało odegnane
Asfaltowe widmo znad osiedla Rejowiecka zostało odegnane
Wybierzmy nazwę dla chełmskiej wody
REKLAMA