REKLAMA
Coraz bliżej Święta…
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełm i inne miasta regionu szykują się do Świąt. Błyszczą już świąteczne dekoracje, choinki, budowana jest szopka, a w planach są jarmarki, wspólne kolędowanie i składanie życzeń.

W Chełmie

będą dwa jarmarki bożonarodzeniowe. W niedzielę 17 grudnia, odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez redakcję pisma „Nowy Tydzień – tygodnik lokalny”. W hali sportowej przy ul. Granicznej 2a będzie można kupić stroiki i ozdoby na choinkę, swojskie wędliny, wypieki, nalewki, ręcznie wykonane przedmioty „z duszą”, światełka na choinkę i same choinki.

Kilka dni później – 21 i 22 grudnia br. – zaplanowano Jarmark Bożonarodzeniowy na Placu Łuczkowskiego. Jego organizatorem jest samorząd. Jak dotąd, udział w kiermaszu zadeklarowało ponad 30 wystawców. Oferować będą m. in. rękodzieło, ozdoby świąteczne, biżuterię i bombki. Przyjadą koła gospodyń wiejskich z pierogami, wędlinami, ciastami i olejami tłoczonymi. W kilku miejscach na placu będzie można kupić żywą choinkę.
Jarmark odbywać się będzie pod hasłem  „Dziś w Niedźwiedzim Grodzie Wesoła Nowina”. 22 grudnia br. czyli w drugi dzień jarmarku, Urząd Miasta zaprasza mieszkańców na Wigilię Wszystkich Chełmian. O godz. 16 na pl. Łuczkowskiego władze miasta złożą nam życzenia, a wspólne biesiadowanie umilą kolędy w wykonaniu dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury.

W Krasnymstawie

na sobotę 16 grudnia br. zaplanowano „Kiermasz Świąteczny rękodzielników i twórców ludowych”. Jego organizatorem jest Krasnostawski Dom Kultury. W godz. 10-16, w holu KDK przy Okrzei 10, będzie można kupić tradycyjne ozdoby świąteczne.

Z kolei w niedzielę, 17 grudnia br., Urząd Miasta Krasnystaw zaprasza mieszkańców na godz. 19 na Rynek. Będą życzenia, dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. Dodatkowym świątecznym akcentem będzie premiera widowiska Herody 2018.

We Włodawie

o świąteczny nastrój zadbało Muzeum Zespół Synagogalny. Sobota 16 grudnia br. to dzień pełen atrakcji. O godz. 10, w siedzibie muzeum przy ul. Czerwonego Krzyża 7, rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Będą stoiska twórców ludowych, rękodzieła, świątecznych ozdób i potraw. Dzieci i rodzice będą mogli wziąć udział w świątecznych warsztatach, podczas których nauczą się wykonywać tradycyjne świąteczne ozdoby na choinkę.

Cennym pomysłem jest aukcja stroików bożonarodzeniowych przygotowanych przez „znanych i lubianych”. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na ratowanie życia małej Poli Mazurek. Będzie też wspólne kolędowanie z dziećmi z włodawskich szkół i przedszkoli. Na godz. 18 zapowiadany jest świąteczny koncert Macieja Miecznikowskiego.

 

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
9 500
Święto Niepodległej w Chełmie
1 714
W niedzielę Chełm wybiera
3 218
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
4 554
Opinie: Jak Raniewicz chodzi własnymi drogami
4 404
REKLAMA