REKLAMA
CUW już działa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pierwsze w Polsce Centrum Usług Wspólnych NFZ działa już w Chełmie! Wczoraj (2 października) odbyło się symboliczne otwarcie ośrodka.

Reklama

CUW działa w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia przy ulicy Ceramicznej w Chełmie. Zatrudnia na razie 8 osób. Jak się dowiadujemy, zainteresowanie pracą w CUW było bardzo duże – o  jedno miejsce aplikowało ponad 25 osób. Instytucja z czasem będzie się rozrastać, a docelowo ma tu pracować 30 osób. Kolejne nabory będą ogłaszane już wkrótce.

List intencyjny w sprawie uruchomienia pierwszego w Polsce Centrum Usług Wspólnych NFZ podpisany został w czerwcu br. w Chełmie.

Chcemy, aby usługi oferowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia były jeszcze bardziej dostępne dla naszych klientów. Stąd pomysł utworzenia Centrum Usług Wspólnych, którego sprawne działanie ma przekonać klientów do częstszego korzystania z usług elektronicznych. To kolejny krok w stronę realizacji Strategii Rozwoju Funduszu do 2023 roku, dzięki której dążymy do zwiększenia zaufania społecznego do naszej instytucji – mówił ówczesny prezes NFZ, Andrzej Jacyna.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Nowa instytucja NFZ zajmuje się rozpatrywaniem wniosków o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), które wpływają drogą elektroniczną z całego kraju. Po pozytywnej weryfikacji karty są drukowane i wysłane z Chełma bezpośrednio na adres wnioskującego.

To pierwsze tego typu centrum w Polsce i przykład deglomeracji w praktyce – podkreślał prezydent Chełma Jakub Banaszek.

Prezydent wczoraj symbolicznie otworzył nową instytucję w mieście razem z prezesem NFZ Adamem Niedzielskim i dyrektorem OW NFZ w Lublinie Karolem Tarkowskim.

Napisz komentarz
 • Robota zrealizowana,to plus.
  Oczywiście zawsze mogą być pytania co do praktyczności.Ja na ten temat nie mam wystarczającej wiedzy.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Na kogo głosowali chełmianie
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  REKLAMA