REKLAMA
Ćwiczyli lotniczą formę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwaj piloci z Chełma szlifowali formę w Toruniu. Studenci PWSZ w Chełmie rywalizowali podczas 15. Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Wacława Wieczorka.

Reklama

W zawodach wzięli udział m.in. Patryk Gąsior i Damian Czak – studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Obaj są w kadrze narodowej Aeroklub Polskiego na rok 2020.

Od 13 do 16 czerwca br. w Aeroklubie Pomorskim na lotnisku w Toruniu odbywały się 15. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka. To impreza wielowymiarowa.

Przede wszystkim pierwsza w sezonie, więc jest okazją do miłych spotkań, rozmów i snucia planów na kolejne miesiące. To również możliwość sprawdzenia swojej formy i lotniczej dyspozycji. Do tego dochodzi aspekt sportowy i rywalizacja – czytamy na portalu Dla Pilota.

Najlepszym juniorem zawodów, który odebrał Puchar Przechodni Wacława Wieczorka, został Patryk Gąsior. W klasyfikacji generalnej zajął 12. miejsce. Damianowi Czakowi poszło nieco gorzej i ostatecznie zajął 15. miejsce.

Zawody zorganizował Aeroklub Pomorski, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej. Zawody są traktowane jako cykl przygotowań pilotów Samolotowej Kadry Narodowej do Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym.

Napisz komentarz
 • Jaki efekt tego szlifowania?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Na kogo głosowali chełmianie
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Drogowcy zamknęli Aleję Przyjaźni
  Drogowcy zamknęli Aleję Przyjaźni
  Asfaltowe widmo znat osiedla Rejowiecka zostało odegnane
  Asfaltowe widmo znad osiedla Rejowiecka zostało odegnane
  Wybierzmy nazwę dla chełmskiej wody
  REKLAMA