Ćwiczyli lotniczą formę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwaj piloci z Chełma szlifowali formę w Toruniu. Studenci PWSZ w Chełmie rywalizowali podczas 15. Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Wacława Wieczorka.

W zawodach wzięli udział m.in. Patryk Gąsior i Damian Czak – studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Obaj są w kadrze narodowej Aeroklub Polskiego na rok 2020.

Od 13 do 16 czerwca br. w Aeroklubie Pomorskim na lotnisku w Toruniu odbywały się 15. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka. To impreza wielowymiarowa.

Przede wszystkim pierwsza w sezonie, więc jest okazją do miłych spotkań, rozmów i snucia planów na kolejne miesiące. To również możliwość sprawdzenia swojej formy i lotniczej dyspozycji. Do tego dochodzi aspekt sportowy i rywalizacja – czytamy na portalu Dla Pilota.

Najlepszym juniorem zawodów, który odebrał Puchar Przechodni Wacława Wieczorka, został Patryk Gąsior. W klasyfikacji generalnej zajął 12. miejsce. Damianowi Czakowi poszło nieco gorzej i ostatecznie zajął 15. miejsce.

Zawody zorganizował Aeroklub Pomorski, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej. Zawody są traktowane jako cykl przygotowań pilotów Samolotowej Kadry Narodowej do Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym.