REKLAMA
Czy czeka nas podwyżka biletów?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmscy radni zadecydują czy czeka nas podwyżka biletów komunikacji miejskiej. Prezes Chełmskich Linii Autobusowych planuje podnieść ceny biletów z 2 zł 20 gr do 2 zł 60 gr. Na pierwsze decyzje musimy czekać do września.

Reklama

– Oficjalnie pismo wpłynęło do Prezydent Fisz i wymaga konsultacji społecznych. Konsultacje kierowane będą do związków zawodowych i mieszkańców, którzy będą mogli złożyć własne uwagi i opinie – komentuje wiceprezydent Józef Górny.

Aktualnie ceny biletów autobusowych w Chełmie należą do najmniejszych cen w województwie. Z powodu dodatkowych wydatków i zmiany taboru, spółka w ostatnich trzech latach odnotowuje wysokie straty. Rekompensata dla CLA sięga około 4 milionów złotych.

Tutaj mamy do czynienia z dylematem, czy pozostawić ceny biletów i dla zachowania równowagi ekonomicznej zwiększyć rekompensatę, czy urealnić ceny biletów i uczynić je podobnymi do ceny w innych miastach z regionu – dodaje Górny. 

Obecnie bilet ulgowy kosztuje 1 zł 30 gr, a ma podrożeć do 1 zł 50 gr. Bilet ze zniżką w kwocie 1 zł 10 gr, mielibyśmy zakupić za 1 zł 30 gr. Wzrosnąć miałaby także kwota biletu rodzinnego, za który obecnie zapłacimy 13 zł, a według propozycji Chełmskich Linii Autobusowych kosztowałby 14 zł 70 gr.

Napisz komentarz
 • Najpierw zakaz wjazdu do centrum linii „120” itp a teraz podwyżka biletów.. Brawo Chełm!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Na kogo głosowali chełmianie
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  REKLAMA