REKLAMA
Dachował po pijaku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów miał 33-latek, który dachował na ul. Metalowej w Chełmie.

Wczoraj po południu (13 stycznia) dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Metalowej w Chełmie.

Reklama

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Peugeot, 33-letni chełmianin, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z drogi, dachował i uderzył w latarnię. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Miał też zakaz prowadzenia pojazdów. Wraz z nim jechał pasażer, który był trzeźwy. Na szczęście mężczyznom nic się nie stało i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, z kolei za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Aktualizacja: chłopak trafił do schroniska dla nieletnich RMF FM: Zabójstwo w Chełmie! 14-latek zabił macochę i ranił jej syna.
12 042
Obwodnica coraz bliżej
1 461
Inwestycje i rozwój. Chełm podsumowuje rok
1 140
Ranking szkół. Duży skok I LO
1 190
Wywóz śmieci. Nowe stawki od lutego
974
REKLAMA