REKLAMA
Dadzą pieniądze na szkolne stołówki
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

190 mln zł chce przeznaczyć rząd na czteroletni program doposażenia stołówek szkolnych. Pierwsze środki mają trafić do samorządów w przyszłym roku.

Od września 2019 r. w każdej szkole podstawowej będzie musiało być pomieszczenie umożliwiające spokojne zjedzenie posiłku. Trzy lata później szkoły będą miały obowiązek zapewnienia uczniom jednego gorącego posiłku.Resort edukacji przedstawił samorządowcom założenia rządowego programu „Stołówka Szkolna+”.

Program będzie przygotowany na lata 2019-2022, a więc pierwsze środki finansowe zostaną skierowane do organów prowadzących już w następnym roku budżetowym. Jest to kwota około 190 mln zł na te cztery lata – poinformowała Joanna Wilewska, dyrektor Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego w MEN.

Program obejmować ma dwa zakresy działań. O pieniądze będzie można ubiegać się na stworzenie nowych stołówek, doposażenie stołówek, które obecnie nie funkcjonują oraz na doposażenie i poprawę standardu funkcjonujących stołówek lub stworzenie nowych. Drugie zadanie to wsparcie w zakresie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, tzw. jadalni.

Program zakłada obowiązkowy wkład finansowy lub rzeczowy organu prowadzącego w wysokości 20 proc. środków niezbędnych na realizację dotowanego zadania wydatkowanych w roku złożenia wniosku o udział w programie.
Jak podkreśla MEN, prace nad projektem są na bardzo zaawansowanym etapie. Ma on być spójny z programem MRPiPS, który będzie uwzględniał dopłatę do obiadów dla uczniów z uboższych rodzin.

 – Jeśli samorząd zdecyduje się na odtworzenie stołówki, udział w dopłacie może być wyższy – zaznaczyła dyrektor Wilewska.

Źródło: Kurier PAP.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Głos za cztery piwa albo butelkę taniego wina
4 091
Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
4 268
Te wybory mogą przynieść zmiany w Chełmie. Zaskakujące sondaże.
6 085
Konferencja i nowa atrakcja turystyczna
4 503
Poznaj kandydatów do Rady Miasta Chełm
3 019
REKLAMA