REKLAMA
DK 12. Będzie ugoda, będzie budowa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

I firma Budimex, i Miasto Chełm poszły na wzajemne ustępstwa. To każe przypuszczać, że modernizacja DK 12 wreszcie ruszy. Na wczorajszej sesji Rady Miasta radni dali „zielone światło” dla porozumienia z wykonawcą.

Reklama

Wielomiesięczne negocjacje z firmą Budimex S.A. czyli wykonawcą „Przebudowy Drogi Krajowej Nr 12 w granicach administracyjnych miasta Chełm” wreszcie zostały zakończone porozumieniem i projektem ugody.

Strony uczyniły wzajemne ustępstwa i odstąpiły od dotychczasowych roszczeń. Jednocześnie miasto Chełm zobowiązało się do udzielenia wykonawcy zamówienia uzupełniającego opiewającego na kwotę 6 milionów złotych brutto.

Na wniosek prezydenta Jakuba Banaszaka radni Rady Miasta Chełm zdecydowali wczoraj (4 grudnia) o uznaniu za celowe i wyrazili zgodę na zawarcie ugody przed sądem w sprawie realizacji tej inwestycji. Rajcy byli jednomyślni – „za” głosowało dwudziestu radnych, czyli wszyscy obecni.

Ewentualne porozumienie pomiędzy stronami przewiduje, że miasto Chełm udzieli firmie Budimex SA zamówienia uzupełniającego za wynagrodzeniem ryczałtowym w kwocie 6 mln zł brutto tytułem wykonania przebudowy prawie 500 metrowego odcinka tzw. „starej” Okszowskiej wraz z przebudową m.in. gazociągu i wodociągu.

Wypracowano projekt ugody, która zostanie zawarta przed sądem powszechnym, a jednym z jej punktów będzie wydłużenie realizacji inwestycji do 31 października 2021 roku.

O sprawie pisaliśmy wielokrotnie, m.in. tutaj i tutaj.

Napisz komentarz
 • Panie Andrzeju prosze przyjac Wyrazy Wspolczucia z powodu smierci Zony

 • Prokurator Robert Scurvy

  Rozumiem, pozdrawiam.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Pania Andrzeju peosze zaspokoic moja ciekawość. Gdy zona byla zdrowa i razem chodziliscie na spacery zawsze wydawala mi sie osoba wrazliwa i inteligentna. Co robiła a zycie?

  Wieczne odpoczywanie racz jej dac Panie.

 • Dołączam się również….

 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Andrzeju prosze przyjac glebokie wyrazy współczucia.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
  1 053
  Miasto kupiło młyn
  1 025
  Spółki miejskie. Jedne odrabiają, inne mnożą straty
  1 825
  DK 12. Jest ugoda, rusza budowa
  4 748
  Chełmianin Roku 2018 wybrany
  366
  REKLAMA