REKLAMA
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Roboty drogowe rozpoczną się w ostatnich dniach lutego lub z początkiem marca. Miasto Chełm otrzymało wstępny harmonogram prac przy modernizacji DK 12.

Reklama

Jak informuje wykonawca zadania, roboty drogowe rozpoczną się w ostatnich dniach lutego lub z początkiem marca, w zależności od terminu dostawy materiałów na budowę. Pierwszy etap prac zaplanowano po północnej stronie ul. Rejowieckiej – na odcinku od skrzyżowania ze Szpitalną do Krzyżówek Lubelskich oraz na ulicy Wschodniej.

Do tego czasu firma Budimex S.A. przeprowadzać będzie m.in. wycinkę drzew, roboty geodezyjne oraz prace związane ze zmianą organizacji ruchu drogowego.

Przy okazji chełmski ratusz uczula kierowców, że na utrudnienia mogą się natknąć na ul. Rejowieckiej – obecnie budowane są tam zjazdy do Galerii Chełm.

Apel w sprawie przyłączy

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców, którzy mają niezinwentaryzowane przyłącza zlokalizowane w pasie drogowym, o zgłoszenie ich wykonawcy – czytamy na stronie Miasto Chełm.

Samorząd ostrzega, że jeżeli mieszkańcy nie zrobią tego przed rozpoczęciem robót rozbiórkowych w terenie, muszą się liczyć z prawdopodobieństwem zerwania takiej sieci, a tym samym przerwą w dostawie wody, prądu, czy innych mediów. Ewentualny koszt naprawy i legalizacji tego typu przyłączy ponosić będzie ich właściciel lub użytkownik.

To bardzo istotne także dlatego, że niezinwentaryzowane przyłącza mogą wydłużyć czas wykonania przebudowy DK 12.

***

Przypomnijmy, przebudowa DK 12 w granicach administracyjnych Chełma obejmie ulice: Podgórze, Rejowiecką, Al. Przyjaźni, Rampę Brzeską aż po ulicę Wschodnią, łącznie niemal 9 kilometrów drogi.
Na odcinku tym pojawi się nie tylko nowa nawierzchnia, ale także nowe ronda, przystanki autobusowe, chodniki , ścieżki rowerowe, oświetlenie, przebudowany zostanie most na Uherce i wiadukt w ciągu Al. Przyjaźni.

Więcej o inwestycji piszemy m.in. tutaj.

Napisz komentarz
 • Co do remontu potrzebny ale bez obwodnicy bezsensu

 • Poczekamy,zobaczymy.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
  235
  USC i magistrat do remontu
  459
  Dreszera zamknięta
  587
  Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
  3 081
  DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
  1 270
  REKLAMA