REKLAMA
Dla bezpieczeństwa w regionie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Porozumienie ma przyczynić się do bezpieczeństwa w regionie. Dzisiaj wojewoda lubelski i dowódca 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej podpisali dokument w sprawie obronności i bezpieczeństwa regionu oraz zarządzania kryzysowego.

Reklama

Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek i dowódca 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Tadeusz Nastarowicz podpisali dzisiaj (11 września) porozumienie o współpracy.

– Dotychczasowa współpraca jest dobra. Kataklizmy, które nawiedziły nasz region w tym roku umocniły nas jeszcze bardziej w przekonaniu, że ten kierunek współpracy, który podjęliśmy, jest bardzo dobry. Podpisane dziś porozumienie scementuje współpracę między naszymi służbami – powiedział płk Nastarowicz.

Podpisany dokument szczegółowo określa zakres i różne formy współpracy. Porozumienie przewiduje m.in. wzajemne udostępnianie informacji, analiz, prognoz dotyczących zagrożeń i zdarzeń mających wpływ na poziom bezpieczeństwa w województwie lubelskim, doraźne konsultacje, uzgadnianie i organizowanie wspólnych przedsięwzięć takich jak konferencje, seminaria, szkolenia, ćwiczenia i treningi, a także popularyzację działań w zakresie ochrony ludności.

Wojewoda Czarnek – odnosząc się do dotychczasowej współpracy z lubelską brygadą OT – powiedział:

Jest niezwykle mobilna i sprawna w sytuacjach zagrożenia mieszkańców i ich mienia (…). Działania w gminie Wojciechów i Modliborzyce, ale też działania poza granicami naszego województwa, w województwie świętokrzyskim, rzeczywiście potwierdzają pełną sprawność.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Rośnie szopka, idą święta…
819
Nowa firma produkcyjna
1 551
Więcej zielonego
424
DK 12. Będzie ugoda, będzie budowa
2 283
Konsultacje strategiczne
656
REKLAMA