REKLAMA
Dłuższe spływy Bugiem
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Włodawa przystąpiła do projektu „Łączy nas Bug”. Razem z Drohiczynem chcą rozbudowywać i promować szlaki kajakowe na Bugu.

Spływy kajakowe Bugiem cieszą się nie słabnącym zainteresowaniem mieszkańców i turystów odwiedzających Włodawę. Dlatego miasto przystąpiło do partnerskiego projektu, który pozwoli na rozwój turystyki kajakowej.


REKLAMA

Otrzymaliśmy propozycję przystąpienia do projektu, który będzie realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej. Zakłada on zwiększenie atrakcyjności i dostosowanie szlaków kajakowych na Bug do potrzeb turystów, by mogli w pełni cieszyć się pięknem przyrody i relaksem na wodzie – mówi Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy.

Liderem projektu „Łączy nas Bug – utworzenie dwóch transgranicznych szlaków kajakowych” jest Gmina Miejska Drohiczyn. Dzięki uczestnictwu w projekcie niemal pięciokilometrowy włodawski odcinek szlaku kajakowego na Bugu zostanie odpowiednio oznakowany. Powstanie również miejsce dziennego pobytu kajakarzy. W ramach projektu opracowane zostaną przewodniki i mapy poszczególnych odcinków rzeki Bug, co pozwoli na jeszcze lepszą ich promocję.

Miejmy nadzieję, że planów rozwoju turystyki kajakowej nie pogrzebie budowa płotu wzdłuż wschodniej granicy kraju. Pisaliśmy o tym tutaj.

Napisz komentarz

REKLAMA
REKLAMA