REKLAMA
Dni Dobrosąsiedztwa
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W najbliższy czwartek, 9 sierpnia, startują kolejne Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa. Most pontonowy na Bugu tradycyjnie połączy polskie Zbereże i ukraińskie Adamczukami. Będzie można z niego korzystać przez cztery dni, pieszo lub na rowerze.

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Zbereże-Adamczuki to cykliczna impreza promująca walory turystyczne Polesia oraz inicjatywę utworzenia stałego przejścia granicznego Zbereże-Adamczuki.


REKLAMA

Przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem po obydwu stronach granicy. Z tej możliwości przekraczania Bugu korzysta co roku po kilkadziesiąt tysięcy osób. Zobaczcie film, jak wyglądało to rok temu.

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa – wzorem lat ubiegłych – rozpoczną się uroczystym przecięciem wstęgi i otwarciem mostu pontonowego.  Odbędzie się to o godz. 9, w czwartek, 9 sierpnia br.
Dni Dobrosąsiedztwa to nie tylko możliwość przemieszczania się pomiędzy dwoma krajami, ale także mnóstwo innych okazji do wzajemnego bliższego poznania się mieszkańców obu stron rzeki. Imprezie towarzyszyć będą m.in. Jarmark Nadbużański, międzynarodowa konferencja „Nasze Polesie, nasz Bug”, zawody sportowe, wędkarskie, spływy kajakowe, rajd rowerowy, występy artystów z Polski i Ukrainy.

Zobaczcie szczegółowy program.

Do przekroczenia granicy konieczny jest ważny paszport. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej będą dokonywać odpraw w następujących godzinach:
9 sierpnia (czwartek) – 9:00-20:00
10 sierpnia (piątek) – 8:00-20:00
11-12 sierpnia (sobota, niedziela) – 8:00-22:00

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jedyna taka noc w Chełmie
1 663
Grabczuk rozpoczyna kampanię
1 680
Banaszek odpowiada Fisz i pyta o SLD [WIDEO]
4 392
Znamy termin wyborów
915
Budżet Obywatelski. Projekty już po ocenie
496
REKLAMA