REKLAMA
Dni Jakuba Wędrowycza
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dni Jakuba Wędrowycza to interdyscyplinarna impreza kulturalna związana z szeroko pojętą fantastyką, organizowana nieprzerwanie od 2006 roku. Zapraszamy od 19 do 21 lipca  do Wojsławic.

REKLAMA

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” to organizator XIV Dni Jakuba Wędrowycza w Wojsławicach nieopodal Chełma. Początek już w piątek, 19 lipca!


REKLAMA

Dni Jakuba Wędrowycza to interdyscyplinarna trzydniowa impreza kulturalna o profilu związanym z szeroko pojętą fantastyką, organizowana w tym roku już po raz czternasty. Powstała na cześć bohatera literackiego wykreowanego przez pisarza Andrzeja Pilipiuka. Opowieści o przygodach Jakuba Wędrowycza cieszą się w Polsce ogromną popularnością, zaś Wojsławice to miejsce akcji wielu utworów, w których występuje ów bohater.

W tym roku organizatorzy spodziewają się około 500 uczestników z całej Polski. Największą grupę stanowią studenci oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Impreza poświęcona jest literaturze, grom i sztuce, głównie o tematyce fantastycznej. Co roku odwiedza ją kilku literatów, w tym wspomniany „ojciec” Jakuba Wędrowycza.

Podczas trzech dni tegorocznej imprezy będzie miało miejsce ponad 50 wydarzeń. Będą to: spotkania autorskie, prelekcje popularnonaukowe, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje, gry terenowe, rozgrywki w gry planszowe, karciane i fabularne, fire show, pokazy walk, pokazy tańca, jak również koncerty.

Impreza ma charakter wakacyjnego spotkania i jest luźno powiązana z książkowym bohaterem, historią regionu oraz fantastyką i różnego rodzaju grami. Jej nieodłączną częścią jest spacer śladami Jakuba Wędrowycza, podczas którego autor książki opowiada o miejscach występujących w opowiadaniach, które uczestnicy mogą oglądać „na żywo”.

Celem Dni Jakuba Wędrowycza jest tworzenie nowoczesnej imprezy kulturalnej stojącej na wysokim poziomie, poświęconej szeroko pojętej fantastyce, przyciągającej osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem wolnego czasu i rozwijaniem własnych zainteresowań, służącej integracji osób w niej uczestniczących – wyjaśniają organizatorzy i zachęcają – Czeka Was mnóstwo wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń!

Szczegółowy program znajdziecie tutaj.

Zapraszamy na XIV DNI JAKUBA WĘDROWYCZA, 19-21 lipca 2019 roku, Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach.

Więcej na stronie internetowej lub FB: www.facebook.com/dnijakubawedrowycza

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 21:20

  Niestety,jestem romantyczny,uważam,że marzenie jest możliwe do do zrealizowania.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Będzie więcej połączeń kolejowych
  621
  Dreszera i Ceramiczna do remontu
  787
  Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
  1 452
  Spółki miejskie. Czas działań
  1 564
  Personalne roszady w miejskich spółkach
  3 817
  REKLAMA