REKLAMA
Dobrosąsiedzki biznes
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pracowity koniec ostatniego tygodnia miał Mykoła M. Jaroszczuk, Wiceprezydent Rówieńskiej Izby Handlowo-Przemysłowej. Na zaproszenie Leszka Czapli, prezesa Chełmskiej Izby Gospodarczej sp. z o.o. gościło w Chełmie kierownictwo Rówieńskiej Izby.

Reklama

REKLAMA

Program wizyty obejmował spotkania z przedstawicielami samorządów. W rozmowach uczestniczył między innymi Henryk Gołębiowski, wójt gminy Wojsławice. Najistotniejsze jednak były rozmowy z przedsiębiorcami działającymi na terenie powiatu chełmskiego.

Głównym celem wizyty było ustalenie grafiku wspólnych inicjatyw gospodarczych na najbliższe półrocze – mówi Leszek Czapla. – Ustaliliśmy m.in. ostateczny kształt planowanych na październik polsko – ukraińskich targów turystycznych. Mamy także gotowy  terminarz szkoleń dla mikro- i małego biznesu. Przedyskutowaliśmy też propozycje wspólnych działań z samorządami lokalnymi.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że rozmowy dotyczyły także podjęcia starań na rzecz przywrócenia stałego kursowania pociągów relacji Chełm – Zdołbunów (obwód rówieński na Ukrainie).
Prezes Czapla podkreśla, że uzgodniono, iż tegoroczna edycja organizowanego przez obie izby na Ukrainie konkursu na najlepszy biznesplan zostanie przeprowadzony w nowej formule. Wezmą w nim bowiem udział także uczelnie i samorządy. Laureaci, otrzymają m.in. pakiet usług biznesowych umożliwiających otwarcie i prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce.
Konkurs organizowany jest od kilku lat. Organizatorzy mają nadzieję, iż tegoroczna edycja przyciągnie rekordową liczbę uczestników. A jak wiadomo, biznes pomaga w budowie dobrych relacji.

Napisz komentarz
 • W końcu ktoś myśli o biznesie z Ukrainą. Trzeba współpracować z sąsiadami. Ukraińcy dużo inwestują w Polsce. W Chełmie ciągle za mało.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  Liderzy inwestycji. Chełm idzie w górę
  1 186
  PFR tworzy w Chełmie nowe miejsca pracy
  2 616
  Kolejowa w remoncie
  440
  Wakacyjna Trasa Dwójki w Chełmie!
  82 937
  Galeria się zapełnia
  2 694
  REKLAMA