REKLAMA
Dokończą Wojsławicką
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ruszyły prace remontowe na ulicy Wojsławickiej w rejonie cmentarza komunalnego. Jak wszystko pójdzie dobrze, we wrześniu pojedziemy asfaltową drogą.

Remont ulicy Wojsławickiej będzie dokończony. Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie właśnie przystąpiło do działania.Ulica Wojsławicka przeszła w ubiegłym roku gruntowny remont, który jednak w pewnym momencie został przerwany. Prace utknęły w okolicy cmentarza komunalnego. Zakład energetyczny nagle przypomniał sobie, że też ma w tej okolicy swoją inwestycję, która będzie wymagała przekopania nawierzchni ulicy i parkingu. W takiej sytuacji miasto zdecydowało, że nie ma sensu kontynuować remontu. Zamówienie zostało okrojone, a przeznaczone na nie środki wróciły do budżetu.
Dokończenie remontu Wojsławickiej wymagało  od miasta uruchomienia nowej procedury przetargowej. Wykonawcy nie udało się wyłonić od razu, a planowaną początkowo kwotę 550 tys. zł na dokończenie remontu trzeba było podnieść do ponad 700 tys. zł – taka była najniższa oferowana cena.

Wyremontowany zostanie końcowy odcinek Wojsławickiej – od osiedla Bazylany do lasu Borek. Kocie łby przykryje asfaltowy dywanik, będzie nowa ścieżka rowerowa i chodnik. Przebudowany zostanie rówież parking wzdłuż cmentarnego muru – powstanie tam 80 miejsc dla pojazdów. Całość zyska nowe oświetlenie i oznakowanie. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, finału prac możemy się spodziewać na koniec sierpnia.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
4 126
Te wybory mogą przynieść zmiany w Chełmie. Zaskakujące sondaże.
5 712
Konferencja i nowa atrakcja turystyczna
4 481
Poznaj kandydatów do Rady Miasta Chełm
2 920
Premiera filmu o Dyrekcji
1 123
REKLAMA