REKLAMA
Dołącz do Niezłej Sztuki
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pokaż, jak rozumiesz sztukę. Dołącz do nas! – zapraszają organizatorzy drugiej edycji festiwalu „Niezła Sztuka”. 

Pomysły na festiwal „Niezła Sztuka” w Chełmie można zgłaszać organizatorom do 13 maja. Przypomnijmy, że impreza jest pomysłem nieformalnej grupy ludzi, którzy zaproponowali chełmianom, by wyszli ze swoimi pomysłami i twórczością do szerszej publiczności. Chodziło też o to, by stworzyć niezależną platformę prezentacji artystycznych. Efektem był ubiegłoroczny, dwudniowy festiwal, który odbył się na placu Łuczkowskiego.

2 dni, 5 koncertów, 8 wernisaży, pokazy, performance, seans filmowy, a nawet wycieczka uliczkami śródmieścia – na początku lipca minionego roku Chełm opanowały zjednoczone siły artystów wszelkiej maści w ramach niezależnego Festiwalu Niezła Sztuka i Ty.


REKLAMA

Można było słuchać, oglądać, dotykać, podpatrywać, a przede wszystkim spotykać się z chełmskimi twórcami. Zobaczyć co skrywają w szufladach, jakie mają pasje i co ich na co dzień kręci. Przeważali fotograficy, którzy w kolejnych odsłonach zaskakiwali widzów różnorodnością tematyki, technik wykonania i ekspozycji. Fotografie wisiały na latarniach, rusztowaniach i stelażach. Była też camera obscura w wersji XXXXXL więc każdy mógł wejść do aparatu otworkowego i poznać sposób jego działania, a potem, już z miniaturką, ruszyć w miasto i wykonać własne i niepowtarzalne zdjęcie.
Były pokazy filmowego make-up’u i street artu, kawiarenka z szarlotką, wystawa grafiki w autosanie sprzed lat. Była wycieczka po Chełmie śladami starych kin, a każdy dzień kończył się klimatycznym koncertem.

Masz zespół, grasz albo śpiewasz? Rysujesz lub malujesz? Piszesz do szuflady? Nieważne, czy interesujesz się fotografią, kinem, muzyką, tańcem, literaturą. Liczy się to, że masz talent, robisz coś co kochasz i chcesz się tym pochwalić. Możesz nie mieć miliona talentów, ale za to głowę pełną inspirujących pomysłów i chęć zmieniania Chełma – w taki sposób organizatorzy zachęcają do zgłaszania się na festiwal.

Druga edycja festiwalu „Niezła Sztuka”odbędzie się w ostatni weekend czerwca – 22 i 24 czerwca 2018 roku. Szczegóły znajdziecie na stronie http://www.niezlasztuka.org. Zgłoszenia i pomysły przyjmowane są do 13 maja br. pocztą elektroniczną: [email protected].

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
PUM – raport otwarcia
804
Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
324
Ranking szkół. Liderem znów II LO
1 175
Nowi prezesi w chełmskich spółkach
2 620
Umowa na Kolejową
1 460
REKLAMA