REKLAMA
Dom Senior+
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jest umowa na realizację projektu „Dzienny Dom Senior+”. Dzięki niej dom seniorów przy Ogrodowej w Chełmie zostanie wyremontowany i rozszerzy ofertę.

Prezydent Agata Fisz podpisała 29 marca br. w Lublinie umowę na dofinansowanie projektu dotyczącego utworzenia w Chełmie „Dziennego Domu Senior+”. W ramach tego projektu, na bazie Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Ogrodowej 36, powstanie Dzienny Dom Senior +.
– Głównym celem projektu jest poprawa jakości życia seniorów poprzez rozszerzenie oferty placówki – mówi Agata Fisz. – Dotyczy to zadań w zakresie usług aktywności ruchowej, kinezyterapii, oferty edukacyjnej, kulturalno-oświatowej, rekreacyjnej i aktywizującej społecznie. 
Zakres prac w domu przy Ogrodowej objąć ma przede wszystkim przebudowę i adaptację pomieszczeń. Zostaną one przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Będą m.in. zmodernizowane łazienki i szatnia, przebudowany podjazd dla wózków inwalidzkich, utwardzony kostką brukową plac parkingowy. Stanie nowa drewniana altana oraz kupione zostaną nowe wyposażenie i sprzęt.
Znacznie rozszerzona zostanie oferta dla seniorów – będą m.in. zajęcia aktywizacji ruchowej, sala spotkań towarzyskich, nowe propozycje edukacyjne i rekreacyjne, pokój zabiegowo-pielęgniarski.
Chełmski projekt zostanie dofinansowany z budżetu państwa w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Jego celem jest wsparcie działań na rzecz zwiększenia aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie miejsc w placówkach.
Wartość chełmskiego projektu wyniesie ponad 180 tys. zł, z czego ponad 144 tys. zł pochodzić będzie z budżetu państwa, 37 tys. zł to wkład własny miasta, który zapewnić mają środki z PFRON. Pierwsze prace przy Ogrodowej 36 mają ruszyć w tym miesiącu. Całość ma być ukończona na koniec tego roku.


REKLAMA

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • ddk
  o 08:29

  AnKa, tak się myśli zza biurka. Nie chodzi o pieniądze tylko jak się te pieniądze wydaje.Przechowalnia dla staruszków to robota przyszłego kandydata PSL na prezydenta. Może się Tobie podobać mnie nie.
  O tym czy pieniądze będą racjonalnie wydawane nie tylko z perspektywy biurka zadecydują przyszłe wybory.
  Wiele zależy teraz od Pani Mazurek czy kolejny raz poda rękę Pani Fisz wystawiając młodego chełmianina 😉
  czy naprawdę zechce powalczyć wystawiając Pana Szweda. pewnie niedługo się dowiemy 🙂

  + 22
  - 22
 • ddk
  o 15:16

  Droga redakcja, zawsze to jakieś wytłumaczenie, sam nie spadł ktoś mu musiał pomóc 😉
  Nie zauważyłem nowszych artykułów ale taż może nie śledzę zbyt uważnie 🙂 🙂

  + 22
  - 22
 • AnKa
  o 15:03

  Zbych, nie zawsze chodzi o pieniądze. Tu fajny jest pomysł

  + 22
  - 22
 • Redakcja
  o 15:01

  Szanowny ddk, nic nie zostało zdjęte. Artykuł jest nadal do przeczytania na portalu http://chelmski.eu/konwoj-wstydu-chelmie/, tylko „spadł” nieco niżej, bo weszły kolejne świeższe informacje 🙂

  + 22
  - 22
 • ddk
  o 12:22

  Dlaczego chelmski.eu zdjął artykuł „Konwój wstydu”. Czyżby kończyła się niezależność młodych chełmian? 😉
  Pewnie kierownictwo młodych chełmian chce sie załapać chełmska galerię hańby.
  Gdzie wy macie j…a młodzi chełmianie…? 😉

  + 22
  - 22
 • Zbych
  o 14:29

  Najważniesze wydarzńenie w tym tygodniu? Miato wygrało projekt za kwotę 144 tys. zł!!! Takie projekty to firmy, ngo’s itd. wygrywają na bieżąco i nie ma nic dziwnego.

  + 22
  - 22
 • ddk
  o 12:36

  Kolejna pieniądze na inwestycje w mury, przechowalnię dla staruszków bez żadnych ambicji rozwoju osobistego, żałosne. jak można zobaczyć na stronach Chełmski senior, na Ogrodowej proponuje sie jedynie szlifowanie umiejętności…. kulinarnych i to w czasach gdy obiad można przygotować w 15 minut 😉

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Zaczęli łatać dziury
  403
  PUM – raport otwarcia
  462
  Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
  314
  Ranking szkół. Liderem znów II LO
  1 115
  Nowi prezesi w chełmskich spółkach
  2 608
  REKLAMA