REKLAMA
Dwaj z medalami
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Świetny  start na matach Warszawy odnotowali młodzi zapaśnicy Cementu Gryfa Chełm. Rywalizując w Pucharze Polski Kadetów wywalczyli dwa brązowe medale i dziesięć kwalifikacji.

Warszawski Puchar Polski Kadetów ( 15-17 lat) był jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podczas imprezy zawodnicy chełmskiego Cementu Gryf wywalczyli dwa brązowe medale i dziesięć kwalifikacji.
Rekordowa liczba drużyn i zawodników wzięła udział w warszawskiej imprezie: o medale i awans do Ogólnopolskiej Olimpiady walczyło 256  zawodników z 52 klubów. Na podium w stolicy stanęli  uczniowie IV LO w Chełmie – koledzy z jednej klasy – Michał Czwaliński i Igor Shepetun. Obaj odnieśli po 5 zwycięstw, ulegli tylko złotym medalistom.
Blisko  zdobycia  medalu byli także Szymon Gwizdal (SP 1) i Szymon Kochoń (SP Ruda Huta), którzy w decydujących walkach o medale nieznacznie na punkty ulegli  swoim przeciwnikom i zajęli piąte miejsca. Dziewiąte miejsce zajął Alan Matela (SP 8).  Na 11 miejscu sklasyfikowany został Mateusz Szumiło (IV LO).  Mateusz Misiec (ZSEiT), Marcin Hałaj (I LO) i Piotr Dąbrowski (SP 8)  uplasowali się na 12 miejscach, a na 14 pozycji zawody ukończył Kamil Sulej (ZSCKR Okszów).
Pierwsza 16-tka w poszczególnych kategoriach wagowych wywalczyła sobie  prawo startu w prestiżowej imprezie roku dla grupy kadetów  tj. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Gospodarzem tej corocznej  imprezy, objętej systemem współzawodnictwa sportowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, jest w tym roku województwo wielkopolskie. Chełmska drużyna wśród wszystkich ekip z terenu całego kraju  należała do najmłodszych i ich sukces tym bardziej zasługuje na podkreślenie. Trenerami młodych zapaśników są: Dariusz Jabłoński, Andrzej Głąb i Mirosław Czwaliński.


REKLAMA

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
277
Ranking szkół. Liderem znów II LO
951
Nowi prezesi w chełmskich spółkach
2 541
Umowa na Kolejową
1 415
Zmiany w UM. Będą departamenty
1 971
REKLAMA