REKLAMA
Dyplomatyczne kontakty PWSZ
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wczoraj chełmską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową odwiedził Asaad S. Abo Gulal, Ambasador Republiki Iraku w Polsce. Dyplomata był żywo zainteresowany możliwością kształcenia w Chełmie kadr dla irackiego lotnictwa cywilnego.

W programie wizyty znalazło się zwiedzanie Akademickiego Portu Lotniczego w Depułtyczach Królewskich oraz Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie. Centrum wywarło na ambasadorze duże wrażenie.  Dyplomata wyraził uznanie dla potencjału rozwojowego chełmskiej Uczelni. Zwrócił uwagę, że sposób prowadzenia kształcenia lotniczego oraz efektywna organizacja bazy laboratoryjnej może stanowić wzorzec do wykorzystania przy realizacji tego typu przedsięwzięć w innych krajach, w tym do budowy „nowego Iraku”.

W rozmowach uczestniczyli  prof. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, Rektor PWSZ w Chełmie, dr Beata Fałda, Prorektor ds. rozwoju oraz mgr inż. Łukasz Puzio, Dyrektor Centrum Lotniczego, była możliwość kształcenia kadr dla irackiego lotnictwa cywilnego.

 

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Zygmunt
  o 13:49

  Wszystko w rodzinie zostanie.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Raport NIK. Przyszłość Chełma niepewna
  1 776
  Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
  9 659
  Święto Niepodległej w Chełmie
  1 747
  W niedzielę Chełm wybiera
  3 241
  Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
  4 620
  REKLAMA