REKLAMA
Dyplomatyczne kontakty PWSZ
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wczoraj chełmską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową odwiedził Asaad S. Abo Gulal, Ambasador Republiki Iraku w Polsce. Dyplomata był żywo zainteresowany możliwością kształcenia w Chełmie kadr dla irackiego lotnictwa cywilnego.

W programie wizyty znalazło się zwiedzanie Akademickiego Portu Lotniczego w Depułtyczach Królewskich oraz Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie. Centrum wywarło na ambasadorze duże wrażenie.  Dyplomata wyraził uznanie dla potencjału rozwojowego chełmskiej Uczelni. Zwrócił uwagę, że sposób prowadzenia kształcenia lotniczego oraz efektywna organizacja bazy laboratoryjnej może stanowić wzorzec do wykorzystania przy realizacji tego typu przedsięwzięć w innych krajach, w tym do budowy „nowego Iraku”.


REKLAMA

W rozmowach uczestniczyli  prof. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, Rektor PWSZ w Chełmie, dr Beata Fałda, Prorektor ds. rozwoju oraz mgr inż. Łukasz Puzio, Dyrektor Centrum Lotniczego, była możliwość kształcenia kadr dla irackiego lotnictwa cywilnego.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Zygmunt
  o 13:49

  Wszystko w rodzinie zostanie.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Jedyna taka noc w Chełmie
  1 784
  Grabczuk rozpoczyna kampanię
  1 799
  Banaszek odpowiada Fisz i pyta o SLD [WIDEO]
  4 534
  Znamy termin wyborów
  924
  Budżet Obywatelski. Projekty już po ocenie
  509
  REKLAMA