REKLAMA
Dyrektora chełmskiego muzeum wyłoni konkurs
Dyrektora chełmskiego muzeum wyłoni konkurs
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kto pokieruje chełmskim muzeum? Na stanowisko dyrektora ogłoszono konkurs. Chętni mogą się zgłaszać do 10 sierpnia.

Reklama

Obecnie w Muzeum Ziemi Chełmskiej p.o. dyrektora jest Natalia Jędruszczak. Kierowanie placówką przejęła we wrześniu minionego roku, kiedy prezydent miasta zdecydował, że nie przedłuży współpracy z Krystyną Mart. Poprzednia dyrektor kierowała chełmskim muzeum nieprzerwanie od 2007 roku.

N. Jędruszczak starała się jak najlepiej wypełniać swoje zadania i przyznać trzeba, że placówka złapała jakby „drugi oddech”. Miło nam było co jakiś czas informować o kolejnych funduszach zewnętrznych, które placówka zdobywała na swoją działalność i remonty. Obecna szefowa jeszcze nie zdecydowała, czy wystartuje w konkursie na dyrektora.

Chełmskie muzeum to m.in. około 20 tysięcy eksponatów, 11 działów merytorycznych, cztery zabytkowe budynki. To jednocześnie jedna z bardziej ambitnych instytucji w mieście, która chce kształtować życie kulturalne Chełma i regionu.

Kto może zostać dyrektorem chełmskiego muzeum? Kandydat musi udokumentować co najmniej 3-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym lub co najmniej 5-letni staż pracy w muzeum.
Musi mieć wykształcenie magisterskie, najlepiej w jednej z dziedzin związanych z działalnością statutową muzeum, np. historia, etnografia, archeologia, historia sztuki lub pokrewne.
Mile widziane będzie doświadczenie kandydata przy tworzeniu projektów kulturalnych bądź prowadzeniu działalności związanej z upowszechnianiem kultury, sztuki, ochrony dziedzictwa narodowego. Wśród wymaganych dokumentów kandydat będzie musiał  przedstawić autorską koncepcję funkcjonowania i rozwoju muzeum na najbliższe pięć lat.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie w rozporządzeniu Prezydenta Miasta Chełm z 9 lipca br.

Napisz komentarz
 • A jaka jest konkretna koncepcja Młyna Michalenki?Czekam,bo od lat walczyłem,by tam była zasadnicza siedziba Muzeum Ziemi Chełmskiej.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  REKLAMA