REKLAMA
„Dzieci Dzieciom” – festyn z pomocą
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zapraszamy nad zalew Żółtańce na niedzielny festyn „Dzieci Dzieciom”. Impreza ma na celu wsparcie Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Festyn „Dzieci Dzieciom” organizuje już po raz dwunasty Gmina Chełm. W ten sposób samorządowcy wspierają działalność Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.Spotkajmy się na Festynie „Dzieci Dzieciom” 27 maja, nad Zalewem Żółtańce. Start o godzinie 13, czeka na was moc atrakcji – zachęcają organizatorzy.

W programie festynu zaplanowano m.in. IX Festiwal Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia oraz licytację fantów, które specjalnie na ten cel przekazały różne instytucje, osoby prywatne, firmy, fundacje. Są wśród nich np. banknoty kolekcjonerskie przekazane na licytację przez NBP, zestawy pamiątkowe MEN, MSZ, MŚ, MSWiA, obraz od Rzecznik Praw Dziecka, kolekcjonerskie pióra i spinki, talony na usługi. Szczegóły znajdziecie na FB Gminy Chełm. Dochód z licytacji, a także ze zbiórki do puszek, w całości przekazany zostanie hospicjum. „Budzimy serca do pomagania” – to hasło przyświeca festynowi.

Przypomnijmy, że hospicjum im. Małego Księcia działa od 1997 roku i jest jedynym w Polsce południowo-wschodniej domowym hospicjum dla dzieci. Zostało powołane, aby objąć domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Instytucja pomaga dzieciom, ale także całym rodzinom. Placówka opiekuje się potrzebującymi z całego województwa, teraz ma pod swoją opieką także kilkoro dzieci z Chełma i okolic.

Rodzice dzieci, które przebywają pod opieką lubelskiego hospicjum, nie płacą za opiekę.  Jest to możliwe m.in. dzięki funduszom z NFZ, ale także pomocy wielu organizacji, firm, osób prywatnych  i stowarzyszeń. Wśród nich jest Gmina Chełm.

Zapraszamy na festyn „Dzieci Dzieciom” w niedzielę, 27 maja, godz. 13, zalew Żółtańce.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wyborczy wieczór
2 317
Pomoc dla niepełnosprawnych na wybory
316
Jeden ze skazanych ws. kupowania głosów był członkiem Postaw na Chełm i SLD
4 943
Głos za cztery piwa albo butelkę taniego wina
4 584
Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
4 373
REKLAMA