REKLAMA
Dzieci jeżdżą bezpiecznie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Policyjną kontrolę spotkali wczoraj rodzice pod jednym z chełmskich przedszkoli. Rano funkcjonariusze sprawdzali czy dzieci przewożone są zgodnie z przepisami. Inicjatorem działań było kierownictwo przedszkola.

Wczoraj (22 maja) rano policjanci z wydziału prewencji chełmskiej komendy czuwali nad bezpieczeństwem dzieci przywożonych do Przedszkola Miejskiego Nr 10 w Chełmie.
Wizyta mundurowych związana była ze zorganizowaną przez przedszkole akcją „Jeżdżę do przedszkola w foteliku bezpiecznie”. Funkcjonariusze sprawdzali czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Jak się okazało, tego poranka wszyscy rodzice przewozili swoje pociechy bezpiecznie.

REKLAMA

Policjanci przypominają, że dziecko, które ma mniej niż 150 cm wzrostu – bez względu na wiek – podczas jazdy samochodem musi być przewożone w foteliku lub innym urządzeniu przytrzymującym dla dzieci. Przewożenie dziecka poza fotelikiem zagrożone jest karą grzywny w postaci mandatu karnego w wysokości 150 zł oraz 6 punktami karnymi.


REKLAMA

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
50 974
NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
5 706
Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
4 504
Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
496
Prezydent podsumowuje swoje rządy
1 575
REKLAMA