REKLAMA
Dzieci uczą się planować karierę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Co tydzień w Szkole Podstawowej w Siedliszczu dzieci spotykają się z doradcą zawodowym. Po co?

REKLAMA

Jednym z tematów spotkań jest ,,Samowiedza – informacje o sobie ważne dla projektowania przyszłości”. Uczniowie odpowiadają sobie na pytania, ile wiedzą o sobie i jak ich sądy i przekonania na temat własnego wyglądu, charakteru, intelektu czy aspiracji życiowych wpływają na relacje z innymi i poczucie tożsamości.


REKLAMA

Inny temat rozważań to ,,Moje zdolności ważne na drodze do kariery – dlaczego”? Dzieci dowiadują się, że każdy  człowiek  jest  inny, niepowtarzalny  i  posiada  różne  uzdolnienia. Uzdolnienia  mogą dotyczyć różnych czynności i obszarów. Mogą pogłębiać się poprzez nasze zaangażowanie w ich rozwój. Nie zawsze mamy ich świadomość, dlatego bardzo ważne jest, by przyjrzeć się sobie. Doradca zawodowy podkreśla, że uzdolnienia są cennym zasobem każdego człowieka, które będzie wykorzystywał na kolejnym etapie kształcenia oraz w pracy zawodowej. Zaznacza istotę rozwijania własnych uzdolnień, które bez wzmacniania słabną lub znikają.

W miniony czwartek (18 października), w nawiązaniu do obchodzonego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, zajęcia odbywały się pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia”,  a tematem spotkania była ,,Moja kariera – marzenia do spełnienia”. Uczniowie obejrzeli film o Mariuszu Kędzierskim pod tytułem ,,Największe bariery to te w naszych głowach”. Film opowiada o tym, że nawet wady rozwojowe nie są przeszkodą w spełnianiu marzeń. Należy mieć dystans do siebie, umieć mówić o swojej słabości. Każdy, kto wierzy i wykona odpowiednią pracę nad sobą oraz dzięki konsekwencji w dążeniu do celu – osiągnie swoje szczęście.

Zajęcia z dziećmi w Siedliszczu prowadzą doradcy zawodowi Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • asd
  o 08:06

  Doradca: Kim byś chciał zostać w przyszłości?
  Dziecko: Chciałbym zostać Biznesmenem i mieć dużo pieniążków.
  Doradca: Pamiętaj że jeśli dużo zarabiasz to Państwo zabierze ci ponad 95% pieniędzy bo to jest tzw. sprawiedliwość społeczna gdzie biedni też muszą mieć te pieniążki 🙂

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Zacznijmy myśleć o miejskiej zieleni
  683
  Chełm Drop Festiwal Hip-hop – Dzień 1
  19 923
  Miasto wydało oświadczenie ws. DK12
  5 717
  Z ostatniej chwili! Budimex rezygnuje z przebudowy DK12
  6 554
  Prokuratura zajmie się miejskimi spółkami
  2 586
  REKLAMA