REKLAMA
Dzień i noc w muzeum
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwa dni w muzeum? Zapowiada się atrakcyjnie, a to w związku z Międzynarodowym Dniem Muzeów i Nocą Muzeów. Zapraszamy do Muzeum Ziemi Chełmskiej 17 i 18 maja.

REKLAMA

Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie zaprasza na imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów 17 maja i XIII Nocy Muzeów w Chełmie 18 maja.
Wszystkie propozycje są za darmo!


REKLAMA

Świętowanie w chełmskim muzeum rozpocznie się już o godz. 11.00, w piątek, 17 maja. Najpierw w budynku przy Lubelskiej 55 ogłoszone zostaną wyniki konkursu plastycznego „Moja przygoda w muzeum”. Laureaci otrzymają nagrody.
Spotkaniu towarzyszyć będą występy dzieci. Program artystyczny pokażą przedszkolaki z PM nr 8 w Chełmie, a potem zobaczymy inscenizację „W cieniu legendy o dębie Bolko” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie.

Jagoda Barczyńska na godz. 13.00 przygotowała wykład poświęcony chełmskim zbiorom sztuki współczesnej.

Sobota, 18 maja, to Noc Muzeów

Wszystkie wystawy prezentowane obecnie w chełmskim muzeum będzie można podziwiać za darmo. Na zwiedzanie placówka zaprasza już od godz. 18.00 do północy. Otwarte drzwi zwiedzający zastaną w obiektach muzeum:

– przy ul. św. Mikołaja 4, gdzie prezentowana jest sztuka sakralna;
– przy Lubelskiej 56 a, gdzie jest okazja przyjrzenia się tradycyjnej kulturze regionu chełmskiego;
– przy Lubelskiej 57/Podwalnej, gdzie polecamy wystawę „Chełmscy Żydzi” oraz ekspozycję przyrodniczą; tutaj o godz. 19.00 dr Ignacy Kitowski wygłosi wykład o tym, jak żyje się gawronom w okolicach Chełma;
– przy Lubelskiej 55 – mamy do obejrzenia trzy wystawy – sztuki barokowej, sztuki XX wieku i prac plastycznych pochodzącego z Chełma Simona Mondzaina.

Jeżeli dobrze zaplanujemy spacer, poszczególne wystawy będzie można zwiedzać z przewodnikiem (szczegóły poniżej). Samotne zwiedzanie lub w towarzystwie znajomych, też ma swój urok.

Zapraszamy!

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
547
Hala produkcyjna już gotowa
614
Stawiamy na naukę
409
Będzie nowa spółka kolejowa
932
Komu mandat do PE? Zobacz listy
948
REKLAMA