REKLAMA
Dzień i noc w muzeum
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwa dni w muzeum? Zapowiada się atrakcyjnie, a to w związku z Międzynarodowym Dniem Muzeów i Nocą Muzeów. Zapraszamy do Muzeum Ziemi Chełmskiej 17 i 18 maja.

REKLAMA

Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie zaprasza na imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów 17 maja i XIII Nocy Muzeów w Chełmie 18 maja.
Wszystkie propozycje są za darmo!


REKLAMA

Świętowanie w chełmskim muzeum rozpocznie się już o godz. 11.00, w piątek, 17 maja. Najpierw w budynku przy Lubelskiej 55 ogłoszone zostaną wyniki konkursu plastycznego „Moja przygoda w muzeum”. Laureaci otrzymają nagrody.
Spotkaniu towarzyszyć będą występy dzieci. Program artystyczny pokażą przedszkolaki z PM nr 8 w Chełmie, a potem zobaczymy inscenizację „W cieniu legendy o dębie Bolko” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie.

Jagoda Barczyńska na godz. 13.00 przygotowała wykład poświęcony chełmskim zbiorom sztuki współczesnej.

Sobota, 18 maja, to Noc Muzeów

Wszystkie wystawy prezentowane obecnie w chełmskim muzeum będzie można podziwiać za darmo. Na zwiedzanie placówka zaprasza już od godz. 18.00 do północy. Otwarte drzwi zwiedzający zastaną w obiektach muzeum:

– przy ul. św. Mikołaja 4, gdzie prezentowana jest sztuka sakralna;
– przy Lubelskiej 56 a, gdzie jest okazja przyjrzenia się tradycyjnej kulturze regionu chełmskiego;
– przy Lubelskiej 57/Podwalnej, gdzie polecamy wystawę „Chełmscy Żydzi” oraz ekspozycję przyrodniczą; tutaj o godz. 19.00 dr Ignacy Kitowski wygłosi wykład o tym, jak żyje się gawronom w okolicach Chełma;
– przy Lubelskiej 55 – mamy do obejrzenia trzy wystawy – sztuki barokowej, sztuki XX wieku i prac plastycznych pochodzącego z Chełma Simona Mondzaina.

Jeżeli dobrze zaplanujemy spacer, poszczególne wystawy będzie można zwiedzać z przewodnikiem (szczegóły poniżej). Samotne zwiedzanie lub w towarzystwie znajomych, też ma swój urok.

Zapraszamy!

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zacznijmy myśleć o miejskiej zieleni
678
Chełm Drop Festiwal Hip-hop – Dzień 1
19 804
Miasto wydało oświadczenie ws. DK12
5 708
Z ostatniej chwili! Budimex rezygnuje z przebudowy DK12
6 542
Prokuratura zajmie się miejskimi spółkami
2 578
REKLAMA