REKLAMA
Dzień Naleśnika u Gastronomów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Były biegi z patelniami i konkurs na najsmaczniejsze naleśniki. Dzień Naleśnika odbył się w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie.

Reklama

Angielskim odpowiednikiem Tłustego Czwartku w Polsce jest Pancake Day – Dzień Naleśnika, który obchodzony jest w przeddzień Środy Popielcowej. Wzorem angielskiej tradycji, 25 lutego uczniowie i nauczyciele ZSGiH zorganizowali – drugi rok z rzędu – „Pancake Day – Dzień Naleśnika”.

Uczniowie mogli posmakować typowych angielskich naleśników przygotowanych przez swoich kolegów pracujących pod czujnym okiem Iwony Jarząbek- Starzyńskiej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zawody naleśnikowe, w których wystartowało 6 drużyn z różnych klas. Uczestnicy zmierzyli się w siedmiu konkurencjach.

Pierwsza z nich polegała na przygotowaniu najsmaczniejszych i najbardziej efektownych naleśników. Kolejnymi konkurencjami były: bieg z przeszkodami z patelnią z naleśnikiem, składanie naleśników na czas, żonglowanie naleśnikiem na patelni oraz rozwiązanie zadania z wiedzy o kulturze brytyjskiej.

Po bardzo emocjonującej walce wyłoniono zwycięskie drużyny. I miejsce zajęła drużyna chłopców z klasy 3at w składzie Michał Sobiecki, Karol Wojtyła, Kacper Mazurkiewicz, miejsce II zajęły Maria Radomska, Amelia Gawron, Julia Grądkowska z klasy 1bzp, a miejsce III drużyna z klasy 1atp w składzie Miłosz Kozak, Grażyna Łubkowska, Karolina Piątek.
Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Specjalne nagrody w postaci bonów podarunkowych ufundował jeden z jurorów – Jacek Kozak.

Gratulujemy pomysłu i świetnej organizacji!

 

Napisz komentarz
 • Przypominam jeszcze jedno,że rejon obecnego pogranicza to kraina pierogów.Czekam na święto pierogów.Mam pewien projekt w tym temacie.Zobaczymy czy mi się uda.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Na kogo głosowali chełmianie
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  REKLAMA