REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Angielskim odpowiednikiem polskiego Tłustego Czwartku jest Pancake Day – Dzień Naleśnika. W tym roku po raz pierwszy święto postanowili uczcić nauczyciele i uczniowie chełmskiego Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Zobaczcie zdjęcia.

Reklama

REKLAMA

Wzorem angielskiej tradycji zorganizowano w tym roku, po raz pierwszy w ZSGiH, „Pancake Day – Dzień Naleśnika”. Za organizację pełnych atrakcji obchodów odpowiedzialni byli: Iwona Jarząbek- Starzyńska, Lidia Mazurek, Monika Emerla, Monika Spiaszko, Marzena Nowosad i Radosław Buczma.

Uczniowie mogli posmakować typowych angielskich naleśników przygotowanych przez swoich kolegów pracujących pod czujnym okiem Iwony Jarząbek- Starzyńskiej i Lidii Mazurek.
Były też, cieszące się ogromnym zainteresowaniem, zawody „naleśnikowe”, w których udział wzięło 7 drużyn z klas: 1at, 2ct, 2kz, 3az, 3at oraz dwie drużyny z klasy 2at. Uczestnicy musieli zmierzyć się w pięciu konkurencjach.
Pierwsza z nich polegała na przygotowaniu najsmaczniejszych i najbardziej efektownych naleśników. Kolejnymi konkurencjami były: bieg z przeszkodami z patelnią z naleśnikiem, jedzenie naleśnika na czas, żonglowanie naleśnikiem na patelni oraz rozwiązanie zadania z wiedzy o kulturze brytyjskiej.

Po bardzo emocjonującej walce wyłoniono 3 zwycięskie drużyny. I miejsce zajęła drużyna z klasy 2ct, miejsce II – klasa 3at, a miejsce III drużyna dziewcząt z klasy 2at. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA