REKLAMA
Dzień i noc w muzeum
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Będzie pokaz strażaków i występ dzieci, rozstrzygnięcie konkursu i nowa wystawa. Tak Muzeum Ziemi Chełmskiej uczci Międzynarodowy Dzień Muzeów. Kolejny dzień, a w zasadzie noc, zapowiada się jeszcze ciekawiej.  

Zacznijmy od piątku 18 maja czyli od obchodów Międzynarodowego Dnia Muzeów. Chełmska placówka z tej okazji zaprasza wszystkich do zwiedzania wystaw. Czynne będą w godz. 10-16. Niecodziennie przeżycia towarzyszyć będą zwiedzającym wystawę „Straż Pożarna w Chełmie w latach 1893-2018” (Lubelska 56 A). O godz. 10.30 ekspozycji towarzyszyć będzie specjalny pokaz strażacki.

Z kolei w budynku przy Lubelskiej 55, na godz. 12, zaplanowano ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Moja przygoda w muzeum”. Spotkanie zakończy program artystyczny „Przedszkolaki na ludowo” w wykonaniu dzieci z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Arka Przyszłości”.

REKLAMA

Nowa wystawa otwarta zostanie w budynku muzeum przy Lubelskiej 57/Podwalnej. Będą to „Rzeczy różne” czyli eksponaty podarowane chełmskiemu muzeum do poszczególnych kolekcji . Wernisaż o godz. 14.

Jeszcze ciekawiej zapowiada się sobota, 19 maja, czyli XII Noc Muzeów w Chełmie. Placówka na zwiedzanie wystaw zaprasza wszystkich od godz. 18 aż do północy. Dodatkowo na zwiedzających czekają dwa interesująca spotkania.

Przy Lubelskiej 57/Podwalnej, o godz. 18, zaplanowano spotkanie z ornitologiem, dr Ignacym Kitowskim, który opowie o Władysławie Taczanowskim – przyrodniku, erudycie, ojcu polskiej ornitologii.
Z koncertem „Od Arbatu po Czerniaków” wystąpi grupa Bimber Boys w składzie: Bartek Kazimierczak, Bogdan Depta, Krzysztof Buda i Jarek Tulikowski. Początek o godz. 21, przy Lubelskiej 55.

I jeszcze przypomnienie muzealnych wystaw, które będzie można oglądać wyjątkowo nocą:

Lubelska 55:
– W gościnie u biskupa – sztuka barokowa ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach;
– Marszałek Józef Piłsudski. Honorowy obywatel miasta Chełm;
– Simon Mondzain. Malarstwo, rysunek;
– Związani z Chełmem. Malarstwo artystów XX wieku absolwentów ASP i innych uczelni artystycznych. Kolekcja muzeum w Chełmie;
– Janusz Oskar Knorowski. Wystawa malarstwa Made in Poland;

Lubelska 56 A:
– Straż Pożarna w Chełmie w latach 1893-2018;
– Powrót do przeszłości. Dzieje tradycyjnej kultury regionu chełmskiego;

Lubelska 57/Podwalna:
– Rzeczy różne. Dary do kolekcji Muzeum Ziemi Chełmskiej;
– Chełmscy Żydzi. Historia. Pamięć;
– Moja przygoda w muzeum;
– Skarby przyrody;

Św. Mikołaja 4:
– Ecce Homo – Oto Człowiek. Roman Śledź – rzeźba.

Zwiedzanie, a także wstęp na wszystkie spotkania – wolny!

Komentarze

 • Andrzej S
  o 22:03

  A zakup mlyna w celu realizacji potrzeb kulturalnych proponowano kilka lat temu.

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 19:08

  Ale na to co obecna ekipa,bardzo

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 18:08

  Ha,ha,na zdrowie nie narzekam.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA