REKLAMA
Dzień żółwia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Poleski Park Narodowy przypomina nam, że 23 maja obchodzimy Światowy Dzień Żółwia!

REKLAMA

Pracownicy PPN donoszą, że z tej okazji, wczoraj (22 maja) wieczorem pierwsze z samic żółwia błotnego wyszły na lęgowiska by złożyć jaja.
Służby Parku monitorują stanowiska lęgowe i zabezpieczają gniazda specjalnymi siatkami – tak by nie stały się łupem drapieżników.


REKLAMA

Jeśli planujecie świętować razem z żółwiami to wybierzcie inną piosenkę niż 100 lat – nasze żółwie mogą żyć znacznie dłużej – informują pracownicy PPN.

***

Żółw błotny (Emys orbicularis) – jedyny gatunek żółwia żyjący naturalnie w Polsce. Dawniej był spotykany na terenie całej Polski, obecnie jest bardzo rzadki i występuje wyspowo. Największe ostoje tego gada to m.in. Poleski Park Narodowy. Gatunek jest wpisany do „Czerwonej księgi zwierząt” i objęty ścisłą ochroną jako gatunek zagrożony wyginięciem.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
50 974
NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
5 706
Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
4 504
Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
496
Prezydent podsumowuje swoje rządy
1 575
REKLAMA