REKLAMA
Dziewczyny strzelają na medal
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmscy strzelcy walczyli na strzelnicach Bydgoszczy o kwalifikacje na Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów. Rewelacyjnie spisały się Julia Łoś i Magdalena Błażejewska.

W konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów juniorek Julia uzyskała 611,6 pkt, co dało jej w kwalifikacjach trzecie miejsce. Jednocześnie osiągnęła tym wynikiem I klasę sportową. Jest obecnie jedyną zawodniczką w województwie lubelskim na tak wysokim poziomie, potwierdzonym na zawodach rangi Pucharu Polski. Wynik ten dał jej kwalifikację do finału konkurencji, w którym po wyrównanej walce ostatecznie zajęła piątą lokatę.
W nowej dla siebie konkurencji karabinu dowolnego trzy postawy 3×40 strzałów również otarła się o finał, zajmując 12 miejsce z wynikiem 1105 pkt. W karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc była z kolei jedenasta.


REKLAMA

Sporą niespodziankę sprawiła Magdalena Błażejewska zdobywając 29 miejsce w karabinie dowolnym trzy postawy. Były to bowiem jej pierwsze zawody po bardzo krótkim, bo miesięcznym, okresie treningów w tej trudnej konkurencji. Również dobrze poszły jej karabin pneumatyczny i dowolny leżąc.
Awans do Mistrzostw Polski Juniorów zdobyła też specjalizująca się w karabinie pneumatycznym Natalia Kamińska.

W zawodach wzięli również udział seniorzy Mirosław Majewski i Seweryn Jezierski oraz junior Maciej Nowosad. Oni także uzyskali zadane normy wynikowe we wszystkich konkurencjach, w których brali udział. Seweryn Jezierski awansował dodatkowo do finału karabinu dowolnego trzy postawy, który zakończył na miejscu ósmym.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
PUM – raport otwarcia
803
Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
324
Ranking szkół. Liderem znów II LO
1 174
Nowi prezesi w chełmskich spółkach
2 620
Umowa na Kolejową
1 460
REKLAMA