REKLAMA
Dzisiaj sesja Rady Miasta
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po raz kolejny w tym roku obradować będą miejscy radni. Rozpoczęcie sesji zaplanowano na godz. 11.30 w sali nr 1 Urzędu Miasta Chełm przy ul. Lubelskiej 65.

Zgodnie z programem sesji, ślubowanie złoży nowy radny. Będzie nim Adrian Koszałka, który zasili Klub  Radnych PiS. Koszałka zastąpi w radzie zmarłą na początku listopada radną Elżbietę Nowaczewską. O nowym radnym pisaliśmy już tutaj.


REKLAMA

Rada w uzupełnionym już składzie zajmie się dzisiaj między innymi zmianami w budżecie miasta, zasadami odpłatności za pobyt w schronisku dla osób bezdomnych, porozumieniem
międzygminnym w sprawie opieki nad bezdomnymi zwierzętami z terenu Gminy Kamień. Planowane jest także przyjęcie regulaminów korzystania z parków oraz „Placu Gdańskiego wraz z fontanną”
Najbardziej intrygująco zapowiada się jednak „Informacja z realizacji inwestycji ujętych w budżecie Miasta Chełm na 2017 r.” Zapoznaliśmy się z tym dokumentem (znajdziecie go tutaj). Niestety oprócz przedsięwzięć, które udało się zrealizować (min.: rondo Zielna/Kolejowa, remont ul. Wojsławickiej), informacja zawiera także spektakularną listę porażek. Wynikają one przede wszystkim z oceny wniosków o dofinansowanie ze środków UE składanych przez samorząd. I tak przepadły:

 • modernizacja alejek w parku miejskim w Chełmie – partner projektu – miasto Brześć nie dostarczyło załącznika,
 • modernizacja Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ul. Św. Mikołaja – zabrakło pieniędzy, a to oznacza, że wniosek zajął odległą lokatę na liście projektów,
 • rekultywacja Glinianek – wniosek został odrzucony na etapie oceny merytorycznej,
 • budowa instalacji fotowoltaicznych – zabrakło pieniędzy, a to oznacza, że wniosek zajął odległą lokatę na liście projektów,
 • budowa instalacji solarnych – projekt nie przebrnął etapu oceny formalnej.

Spore nadzieje można jednak wiązać z kolejnym elementem „Informacji” – listą projektów, które mają szanse na unijne dofinansowanie  (Regionalny program Operacyjny Województwa Lubelskiego) ze względu na to, że pieniądze rozdawane będą bez konkursu. Miasto podpisało już kilka tzw. preumów m.in.: na realizację: Chełmskiego Łańcucha Kreatywności, Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej,  budowę niskoemisyjnego systemu transportu.

***

Przypominamy, że sesje Rady Miasta są dostępne dla wszystkich mieszkańców. Warto czasem wybrać się do Urzędu Miasta by posłuchać jak nad naszymi sprawami pracują ludzie którym powierzyliśmy nasze miasto.

Napisz komentarz

 • Nina
  o 09:39

  Brawo Staszek! Twoje podsumowanie mówi wszystko.

  + 22
  - 22
 • Staszek
  o 08:05

  Fiszowa z Chełma ,ładnego i rozwijajacego się miasta robi brudna, zaniedbana i zadłużona dziurę. Miejscy urzędnicy którzy ja tu wychwalaja niech sobie pisza co chca,ludzie widza i nie sa głupi.

  + 22
  - 22
 • Klaudi
  o 23:37

  Chełm zmienił się nie do poznania, aż miło tu wracać

  + 22
  - 22
 • troskliwy
  o 23:16

  nie martwcie się głupi ma szczęście wygra w toto i splaci jak rzeczywiście ma co spłacać

  + 22
  - 22
 • Jan
  o 22:59

  Jeżeli Fiszowa przegra to będzie miała szczęście. A jeżeli wygra to nie da sobie już rady. Zadłużenie oficjalne 150 mln a nieoficjalne ponad 220 mln. Ustawiła sobie spłatę długów 20 mln roczne zaraz po wyborach. Będzie rolowane. Ona nigdy nie spłacały ani grosza.

  + 22
  - 22
 • kononowicz
  o 21:39

  nie będzie niczego

  + 22
  - 22
 • Stanisław
  o 21:34

  Wyniku z 2010r. nie będzie, nie będzie też z 2014. Chełm się cofa w rozwoju,obejrzyjcie się tylko do okoła. Koniec ery A.Fisz w fatalnym zarzadzaniu miastem . Po raz kolejny nie oszukacie ludzi.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA