REKLAMA
Dzisiaj sesja Rady Miasta
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po raz kolejny w tym roku obradować będą miejscy radni. Rozpoczęcie sesji zaplanowano na godz. 11.30 w sali nr 1 Urzędu Miasta Chełm przy ul. Lubelskiej 65.

Zgodnie z programem sesji, ślubowanie złoży nowy radny. Będzie nim Adrian Koszałka, który zasili Klub  Radnych PiS. Koszałka zastąpi w radzie zmarłą na początku listopada radną Elżbietę Nowaczewską. O nowym radnym pisaliśmy już tutaj.


REKLAMA

Rada w uzupełnionym już składzie zajmie się dzisiaj między innymi zmianami w budżecie miasta, zasadami odpłatności za pobyt w schronisku dla osób bezdomnych, porozumieniem
międzygminnym w sprawie opieki nad bezdomnymi zwierzętami z terenu Gminy Kamień. Planowane jest także przyjęcie regulaminów korzystania z parków oraz „Placu Gdańskiego wraz z fontanną”
Najbardziej intrygująco zapowiada się jednak „Informacja z realizacji inwestycji ujętych w budżecie Miasta Chełm na 2017 r.” Zapoznaliśmy się z tym dokumentem (znajdziecie go tutaj). Niestety oprócz przedsięwzięć, które udało się zrealizować (min.: rondo Zielna/Kolejowa, remont ul. Wojsławickiej), informacja zawiera także spektakularną listę porażek. Wynikają one przede wszystkim z oceny wniosków o dofinansowanie ze środków UE składanych przez samorząd. I tak przepadły:

 • modernizacja alejek w parku miejskim w Chełmie – partner projektu – miasto Brześć nie dostarczyło załącznika,
 • modernizacja Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ul. Św. Mikołaja – zabrakło pieniędzy, a to oznacza, że wniosek zajął odległą lokatę na liście projektów,
 • rekultywacja Glinianek – wniosek został odrzucony na etapie oceny merytorycznej,
 • budowa instalacji fotowoltaicznych – zabrakło pieniędzy, a to oznacza, że wniosek zajął odległą lokatę na liście projektów,
 • budowa instalacji solarnych – projekt nie przebrnął etapu oceny formalnej.

Spore nadzieje można jednak wiązać z kolejnym elementem „Informacji” – listą projektów, które mają szanse na unijne dofinansowanie  (Regionalny program Operacyjny Województwa Lubelskiego) ze względu na to, że pieniądze rozdawane będą bez konkursu. Miasto podpisało już kilka tzw. preumów m.in.: na realizację: Chełmskiego Łańcucha Kreatywności, Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej,  budowę niskoemisyjnego systemu transportu.

***

Przypominamy, że sesje Rady Miasta są dostępne dla wszystkich mieszkańców. Warto czasem wybrać się do Urzędu Miasta by posłuchać jak nad naszymi sprawami pracują ludzie którym powierzyliśmy nasze miasto.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Nina
  o 09:39

  Brawo Staszek! Twoje podsumowanie mówi wszystko.

  + 22
  - 22
 • Staszek
  o 08:05

  Fiszowa z Chełma ,ładnego i rozwijajacego się miasta robi brudna, zaniedbana i zadłużona dziurę. Miejscy urzędnicy którzy ja tu wychwalaja niech sobie pisza co chca,ludzie widza i nie sa głupi.

  + 22
  - 22
 • Klaudi
  o 23:37

  Chełm zmienił się nie do poznania, aż miło tu wracać

  + 22
  - 22
 • troskliwy
  o 23:16

  nie martwcie się głupi ma szczęście wygra w toto i splaci jak rzeczywiście ma co spłacać

  + 22
  - 22
 • Jan
  o 22:59

  Jeżeli Fiszowa przegra to będzie miała szczęście. A jeżeli wygra to nie da sobie już rady. Zadłużenie oficjalne 150 mln a nieoficjalne ponad 220 mln. Ustawiła sobie spłatę długów 20 mln roczne zaraz po wyborach. Będzie rolowane. Ona nigdy nie spłacały ani grosza.

  + 22
  - 22
 • kononowicz
  o 21:39

  nie będzie niczego

  + 22
  - 22
 • Stanisław
  o 21:34

  Wyniku z 2010r. nie będzie, nie będzie też z 2014. Chełm się cofa w rozwoju,obejrzyjcie się tylko do okoła. Koniec ery A.Fisz w fatalnym zarzadzaniu miastem . Po raz kolejny nie oszukacie ludzi.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Wiosną ruszy budowa galerii
  1 364
  Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
  3 899
  Plac wypięknieje
  1 293
  Koncepcja programowa na S12
  2 306
  Zapłacimy za parkingi?
  655
  REKLAMA